Uredništvo    9. september 2016
1. SNL, 8. krog

Pozna zadetka prinesla zmago

Domžale so zgodbo z novim trenerjem Simonom Rožmanom začele zmagoslavno in dobile srečanje 8. kroga 1. SNL proti Aluminiju iz Kidričevega.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 800, Sodnik: Darjan Kovačič
Domžale: Adnan Golubović, Matija Širok, Gaber Dobrovoljc, Denis Halilović, Žan Majer, Jure Balkovec, Benjamin Morel, Lucas Mario Horvat, Veljko Batrović (od 69. Jan Repas), Antonio Mance (od 56. Marko Alvir), Elvis Bratanovič (od 77. Slobodan Vuk).
Trener: Simon Rožman
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Josip Zeba, Lovro Cvek, Nemanja Jakšić, Mihael Rebernik (od 86. Alexander Srdić), Milan Kocić, Dejan Krljanovič, Matic Vrbanec, Blaž Kramer (od 71. Toni Petrović), Lovro Bizjak (od 64. Žiga Škoflek).
Trener: Slobodan Grubor
Domžale so bile pred današnjo tekmo z Aluminijem jasen favorit, a vendarle v manjši negotovosti, ki je ob menjavi trenerja vselej prisotna. Simon Rožman je danes prvič samostojno vodil domžalsko ekipo, ki je tekmo po pričakovanjih začela bolje od ekipe, ki je v prvo ligo napredovala iz druge lige. Po začetnih minutah otipavanja so gostje izvedli nekaj napadalnih akcij in ogreli Golubovića na golu Domžal. Nato je v 18. minuti s strelom odgovoril Majer. Gostje se tudi v nadaljevanju niso prestrašili in so ostali nevarni, domači nogometaši pa pravih akcij, ki bi vodile do čistih priložnosti, niso izvedli. Tik pred odhodom na odmor poizkus Batrovića, toda Črnogorec je meril previsoko.

Že v prvi minuti nadaljevanja pa priložnost domače ekipe - Horvat v vlogi podajalca, Morel v vlogi strelca, toda Francoz je meril previsoko. Kidričani tudi v nadaljevanju niso skrivali ambicij. V 66. minuti so zapretili iz protinapada, Škoflek pa je bil za las premalo natančen. Vrnil je Balkovec v naslednji minuti, a brez uspeha. Domžale so se rešile šele v 83. minuti, ko je Morel podal pred gol, Marko Alvir pa žogo poslal v prečko, od nje pa se je žoga po oceni sodnikov odbila v gol. Po doseženem zadetku je imel v 90. minuti Vuk priložnost za 2:0, ki je ni izkoristil. Vseeno je pred zadnjim sodnikovim žvižgom padel še en gol, v 91. minuti ga je dosegel Žan Majer.