Uredništvo    27. maj 2017
1. SNL, 36. krog

Še ena klavrna tekma in poraz Domžal

Prvenstvena pomlad je za Domžale vse prej kot uspešna, njen zaključek pa je bil sploh slab. Pokalni finalisti so na Ptuju prejeli kar štiri gole, Celju pa zabili le enega.

1 : 4

Domžale: Kristjan Matošević, Matija Širok (od 46. Matija Rom), Alvaro Brachi, Luka Volarič, Juninho, Luka Žinko, Rok Elsner, Jure Matjašič, Žan Žužek, Veljko Batrović, Elvis Bratanovič (od 47. Alen Ožbolt).
Trener: Simon Rožman
Celje: Matjaž Rozman, Tadej Vidmajer, Damir Hadžič (od 65. Jure Travner), Tilen Klemenčič, Janez Pišek, Tomislav Barišić, Nino Pungaršek (od 61. Lovro Cvek), Lovre Čirjak (od 59. Igor Koshman), Luka Belić, Dalibor Volaš, Matej Podlogar.
Trener: Tomaž Petrovič
Domžalčani so na zadnji tekmi sezone na Ptuju gostili Celjane, tekma pa ni imela večjega športnega naboja, saj so Celjani že ostali brez možnosti za uvrstitev v evropske pokale, Domžalčani pa so imeli zelo skromne možnosti za končno drugo mesto na lestvici, ki pa tako ali tako predstavlja zgolj prestiž.

Domžale so na zadnji tekmi povsem odpovedale in podale klavrno sliko pred finalom slovenskega pokala, ki bo na sporedu naslednjo sredo v Kopru. Priložnostni gostitelji so srečanje začeli bolje in zapretili preko Veljka Batrovića in Elvisa Bratanovića, v 23. minuti pa je se je izkazal vratar Celja Matjaž Rozman, ki je uspešno posredoval po novem strelu Batrovića. Celjani so se prebudili v drugi polovici in že v prvi nevarnejši akciji načeli domžalsko mrežo. Po napaki vratarja Kristjana Matoševića in Roka Elsnerja je predložek Mateja Podlogarja izkoristil Dalibor Volaš, ki je imel dve minuti kasneje priložnost, da Celjane popelje v vodstvo z dvema zadetkoma prednosti. Tik pred koncem polčasa je bil Primorec vendarle uspešen, ko je po podaji Tadeja Vidmarja znova zadel v polno in se veselil svojega že 15. zadetka v letošnji sezoni.

Kmalu po začetku drugega polčasa je po podaji Juninha meril Jure Matjašič, po obrambi Rozmana pa se je do žoge dokopal Alen Ožbolt in Domžale vrnil v igro. To ni trajalo prav dolgo, saj je le 12 minut kasneje po podaji Tomislava Barišića zadel Nino Pungaršek, ki je meril v desni zgornji kot domžalskih vrat. Celjani so delo dokončali v 74. minuti, ko je po protinapadu Lovro Cvek našel Luko Belića, ki je z natančnim strelom v spodnji kot Celjane popeljal v visoko vodstvo s 4:1. Volaš je imel do izteka tekme priložnost celo za hat-trick, a je njegov strel v 82. minuti končal tik ob vratnici.