Uredništvo    30. oktober 2016
1. SNL; 15. krog

Dvoboj pokalnih osmoljencev Rudarju

Rudar je na zadnji tekmi 15. kroga v gosteh s 3:1 premagal Gorico, ki je že četrtič zapovrstjo doma ostala brez zmage. Vnovič zadel prvi strelec prvenstva Dominik Glavina.
1 : 3
Gorica: Gregor Sorčan, Tine Kavčič, Miha Gregorič, Uroš Celcer (od 80. Tilen Nagode), Matija Boben, Jaka Kolenc, Dejan Žigon, Andrej Kotnik, Rifat Kapić (od 59. Jan Humar), Bede Amarachi Osuji (od 60. Miran Burgič), Sandi Arčon.
Trener: Miran Srebrnič
Rudar: Borivoje Ristić, David Kašnik, Senad Jahič, Klemen Bolha, Stjepan Babić, Mitja Lotrič, Damjan Trifkovič, Denis Grbič (od 69. Amer Krcič), Mate Eterović (od 83. John Mary), Damir Grgić, Dominik Glavina (od 86. Bojan Vručina).
Trener: Marijan Pušnik
(foto: NK Rudar Velenje / Jurij Kodrun)
Novi Gorici sta na zadnji tekmi petnajstega kroga poti prekrižali ekipi, ki sta izpadi v četrtfinalu slovenskega pokala. Gorica je po trdi bitki priznala premoč Mariboru, veliki večji šok pa je doživel Rudar, ki je izpadel proti drugoligašu Krki.

Gorica ima v zadnjem času v državnem prvenstvu težave in vse bolj polzi z zgornje polovice lestvice. Danes je prekinila serijo treh zaporednih domačih zmag proti Velenjčanom, za nameček pa že četrtič zapovrstjo svojim navijačem ni uspela podariti zmage. Rudar se na drugi strani na Primorskem počuti kot riba v vodi, saj je z zmago proti Gorici še nadgradil nedavni podvig na Bonifiki, ko je kar s 4:1 premagal Koper.

Po slabem prvem polčasu z zelo redkimi priložnostmi se je igra razživela šele v nadaljevanju, ko so padli kar štirje zadetki. Prvega je že nekaj minut po začetku drugega polčasa dosegel Mitja Lotrič, ki se je po akciji Mateja Eterovića dokopal do žoge, meril in ob pomoči domačega branilca Tineta Kavčiča premagal Gregorja Sorčana. V 55. minuti je bil Rudar že trdno v sedlu, ko je Dominik Glavina zadel z roba kazenskega prostora in ob slabem posredovanju Sorčana dosegel že svoj deveti prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Hrvaški napadalec je tako še bolj ušel svojim zasledovalcem, saj ima trenutno na vrhu lestvice strelcev že tri zadetke prednosti pred Miho Zajcem in Filipom Dangubićem.

V 60. minuti se je Gorica le prebudila in preko rezervista Mirana Burgića zadela vratnico, Zasavec pa je v 80. minuti le zadel v polno, ko je uspešno realiziral enajstmetrovko. Rudar je dvome o zmagovalcu razrešil pet minut kasneje, ko je v polno zadel še Kamerunec John Mary in s svojim petim zadetkom v prvenstvu postavil končni izid tekme.