Uredništvo    17. julij 2016
1. SNL, 1. krog

Gorica boljša od Aluminija

Aluminij je v Novi Gorici od začetka nastopil samozavestno, po pol ure igre pa so domačini vajeti prevzeli v svoje roke in na koncu zmagali z 2:0.
Štadion: Športni park, Gledalcev: 600, Sodnik: Mitja Žganec
Gorica: Gregor Sorčan, Tine Kavčič, Miha Gregorič, Matija Škarabot, Matija Boben, Jaka Kolenc, Andrej Kotnik (od 64. Jan Humar), Rifat Kapić, Tilen Nagode, Sandi Arčon (od 72. Bede Amarachi Osuji), Miran Burgič (od 85. Gianluca Franciosi).
Trener: Miran Srebrnič
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Anton Rogina, Dejan Petrović, Dejan Krljanovič, Robert Kurež (od 73. Blaž Kramer), Matic Vrbanec, Lovro Bizjak, Denis Vezjak (od 81. Marko Roškar).
Trener: Slobodan Grubor
Aluminij se je vrnil v 1. SNL in kot kaže zelo motiviran, kajti uvodne minute obračuna v novogoriškem Šporatnem parku so pripadle Štajercem, ki so Sorčana prvič "sprehodili" že v peti minuti. V 13. minuti sumljiva sodniška odločitev, Burgič je šel sam na vratarja Janžekovića, toda stranski sodnik je dvignil zastavico. Potem pa obdobje Aluminija in njegovih priložnosti. V 15. minuti je diagonalno podajo v kazenskem prostoru Gorice sprejel Petrovič, Škarabot ga je s težavo oviral, nogometaš Aluminija je streljal mimo gola. Sledili sta dve priložnosti za Aluminij v eni akciji, Sorčan je ubranil strel Bizjaku, Kurež pa je streljal mimo. Kurež je mimo gola streljal tudi v 19. minuti in prav tako v 29. minuti. Goričani so se pobrali v 30. minuti, ko je Janžekovič najprej ubranilstrel Burgiču, odbitek pa je v mrežo potisnil Sandi Arčon. Goričani so imeli novo lepo priložnost v 37. minuti, ko je Nagode globinsko podajo skušal spremeniti v gol, toda Janžeković je bil na mestu.

Po povratku na igrišče takoj praktično priložnost za domače, po strelu Burgiča se je zatresla prečka! Kmalu pa je sledil tudi gol. Po prostem strelu do žoge Tine Kavčič, ki je z glavo zadel za 2:0. Miran Burgič je imel v 61. minuti na nogi čisto priložnost za gol, vratarja ni bilo v golu, toda bivši slovenski reprezentant je zgrešil prazen gol. Goričano so po preigravanju Arčona in podaji pred gol najprej zapravili lepo situacijo (Gregorič), toda žoga se je znašla pri Humarju, ki pa se, podobno kot Gregorič, ni znašel. V 78. minuti končno tudi strel za Radomlje, poizkušal je Vezjak, toda preslabo za Sorčana. Nogometaši Aluminija so imeli pred zaključkom tekme v 81. minuti še vratnico, toda ostalo je le pri tem in njihovem porazu na prvi tekmi po povratku v 1. SNL.