Uredništvo    18. marec 2017
1. SNL, 25. krog

Gorica obrnila in zmagala

Po visoki zmagi v Velenju je Gorica zabeležila še zmago proti Domžalam, ki so v Športnem parku ob polčasu vodile z 1:0. V drugem pa popoln mrk gostov in triumf domačinov, ki so na štirih tekmah letos zabili 10 golov.
Štadion: Športni park, Gledalcev: 500, Sodnik: Slavko Vinčič
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Matija Škarabot, Tine Kavčič, Jaka Kolenc, Dejan Žigon (od 90. Leon Marinić), Rok Grudina, Andrija Filipović (od 82. Tilen Nagode), Miran Burgič (od 88. Donatus Edafe), Bede Amarachi Osuji.
Trener: Miran Srebrnič
Domžale: Dejan Milić, Denis Halilović, Matija Širok, Miha Blažič, Jure Balkovec (od 73. Rok Elsner), Amedej Vetrih, Jure Matjašič (od 62. Luka Volarič), Žan Majer, Zeni Husmani, Jan Repas, Alen Ožbolt (od 67. Ivan Firer).
Trener: Simon Rožman
Dobra popotnica Gorice in Domžal iz prejšnjega kroga je pred današnjo tekmo obetala zanimiv dvoboj. Za Goričani je namreč uspešno gostovanje v Velenju, Domžalčani pa so zabeležili veliko domačo zmago nad Olimpijo. Ekipi sta srečanje v Športnem parku začeli relativno previdno. Prvi strel na tekmi je v deveti minuti sprožil gostujoči napadalec Alen Ožbolt, vendar ni bil natančen. V 20. minuti je streljal Zeni Husmani, njegova udarec je bil premalo precizen. Precej bolje je streljal junak nedeljske tekme Jan Repas, ki je streljal z dobrih 25 metrov, vendar se je izkazal Grega Sorčan. Novogoriški vratar je dobro posredoval tudi v 30. minuti, ko je streljal Žan Majer. Že v naslednji akciji je bil pri strelu Ožbolt, toda povratnik iz Nemčije se še naprej išče. V 38. minuti je bilo znova vroče pred domačim golom, poizkušala sta najprej Matjašič, nato še Halilović, a so se v napadu nenevarni Goričani ubranili. Vseeno pa so pizkusil gostov obrodili sadove, ko je v 42. minuti po podaji iz kota z glavo zadel branilec Denis Halilović

Tudi na začetku drugega polčasa pobuda Domžal, ki so bile nevarne tudi ob prekinitvah. V 52. minuti je tako do strela po podaji s prostega strela prišel Repas, vendar streljal čez gol. V 56. minuti prvi konkreten strel Goričanov danes, z dobrih 20 metrov je streljal Žigon, vendar premalo natančno. Očitno so domačini začutili, da danes lahko še kaj izvlečejo iz te tekme. In res, po pritisku je v 58. minuti po podaji Osujija iz neposredne bližine za 1:1 zadel novinec pri Gorici Andrija Filipović. Domžalčani so nato padli v nove težave. Halilović je namreč s prekrškom za drugi rumeni karton v kazenskem prostoru zaustavil Filipović, si prislužil izključitev in še enajstmetrovko. Realiziral jo je Miran Burgič. Rožman je reagiral in znova neprepričljivega Ožbolta zamenjal s Firerjem. Domžalska barka je tonila vse globlje, v 71. minuti je bilo tako že 3:1. Protinapad Gorice je po podaji Burgiča z golo zaključil Jaka Kolenc. Nevarnosti za goste pa s tem še ni bilo konec, v 75. minuti je Milić zaustavil strel Burgiča. Sledil je strel Husmanija, toda Sorčan je bil znova na mestu. V 79. minuti dva strela Gorice v eni akciji, najprej Filipovića, nato še Jogana, vendar brez spremembe izida. Gorica je tekmo uspešno pripeljal do konca in  zabeležila pomembno zmago, Domžale pa so na drugi strani znova razočarale. Z izjemo zmage proti Olimpiji se je pomlad zanje začela slabo.