Uredništvo    26. avgust 2016
1. SNL, 7. krog

Gorici dvoboj za drugo mesto

Nogometaši Gorice so v dobri formi. Po zmagi nad Mariborom so varovanci Mirana Srebrniča v sedmem krogu 1. SNL uspeli premagati še Domžale.
Štadion: Športni park, Gledalcev: 730, Sodnik: Vojko Goričan
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Uroš Celcer, Tine Kavčič, Jaka Kolenc, Dejan Žigon (od 77. Matija Škarabot), Sandi Arčon, Miran Burgič (od 66. Andrej Kotnik), Tilen Nagode (od 59. Rok Grudina), Rifat Kapić.
Trener: Miran Srebrnič
Domžale: Adnan Golubović, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Alvaro Brachi, Luka Volarič (od 46. Juninho), Benjamin Morel, Jure Balkovec, Žan Majer (od 81. Amedej Vetrih), Marko Alvir, Lucas Mario Horvat, Elvis Bratanovič (od 75. Slobodan Vuk).
Trener: Simon Rožman
Domžale po porazu proti Olimpiji rezultatskega trenda ni uspelo obrniti nazaj v pozitivne vrednosti. Za to je poskrbela Gorica, ki je prijetno presenečenje prvega dela sezone tudi v letošnjem prvenstvu, potem ko je navdušila že lani poleti in jeseni. V Športnem parku Nova Gorica so gostje relativno hitro zaostajali, potem ko je Benjamin Morel izgubil žogo, Kapić je nato z globinsko žogo zaposlil Sandija Arčona. Hitri nogometaš Gorice je pobegnil gostujoči obrambi in zadel za 1:0. Domžalčani so odgovarjali v 26. minuti, ko je žogo osvojil Marko Alvir, jo podal do Luke Volariča, slednji pa do Elvisa Bratanovića, ki je streljal na gol, Sorčan pa je dobro posredoval. V prvem polčasu smo videli še strele Gregoriča, Morela, Horvata in Volariča, vendar brez spremembe izida.

Domžalčani so v drugem polčasu prestavili v prestavo višje in že v 48. minuti znova zapretili. Juninho, ki je v igro vstopil s klopi, je našel Bratanovića, vendar je slednji streljal preslabo za domačega vratarja Sorčana. V 59. minuti sta bili vlogi omenjenih akterjev obrnjeni, tokrat je streljal Juninho, a znova brez zadetka za gostujoče moštvo. Takoj za Brazilcem je streljal še Žan Majer, a tudi on ni bil dovolj natančen. Domžale so po uri igre prišle do izenačenja. Bratanović je izkoristil odbito žogo in jo poslal v domačo mrežo. Domžalčani so hitro iskali še vodstvo, toda domača ekipa je dobro branila svoj gol in čakala na prostor. Dočakala ga je. Sandi Arčon je v 74. minuti prestregel eno od podaj ter še drugič danes premagal Golubovića. Za končnih 3:1 pa je v 82. minuti, po podaji iz kota in preusmeritvi Blažiča, zadel v tej sezoni morda najboljši v Gorici Rifet Kapić