Uredništvo    7. marec 2017
1. SNL, 23. krog

Maribor na udobnih plus šest

Maribor je v Novi Gorici sicer zaostajal, a se že do konca prvega polčasa pobral po dveh akcijah podajalca Novakovića in strelca Vršiča. Dva gola je dodal še Zahović, za končnih 4:2.
2 : 4
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Matija Škarabot, Matija Boben, Jaka Kolenc, Dejan Žigon (od 69. Leon Marinić), Jan Humar (od 46. Andrija Filipović), Rifat Kapić, Miran Burgič, Bede Amarachi Osuji (od 73. Tilen Nagode).
Trener: Miran Srebrnič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Aleks Pihler, Dare Vršič (od 78. Blaž Vrhovec), Damjan Bohar (od 68. Dino Hotić), Marwan Kabha (od 75. Sandi Ogrinec), Milivoje Novakovič, Luka Zahović.
Trener: Darko Milanič
V Novi Gorici na začetku tekme pobuda za Maribor, pri katerem je kot prvi s strelom čez gol poizkušal Vršič. Goričani so odgovorili preko Burgiča, ki je v sedmi minuti z glavo meril mimo gola. V 15. minuti pa vodstvo za domačo ekipo, potem ko je Jasmin Handanović zakrivil enajstmetrovko s prekrškom na Osujijem, eksekutor najstrožje kazni pa je bil Miran Burgič. Mariborčani nikakor niso uspeli reagirati, do 35. minuti so spravili skupaj le strel Kabhe z razdalje. Potem pa... Milivoje Novaković v logi podajalca, z roba kazenskega prostora pa v vlogi natančnega strelca Dare Vršič. Prav slednji je v 41. minuti tudi poskrbel za preobrat v prvem polčasu, ko je po podaji Novkaovića z glavo zadel še drugič danes.

Že kmalu po povratku na igrišče nova priložnost za Maribor. Tekla je 50. minuta, ko je pred Sorčana sam prišel Vršič in imel na nogi 3:1, toda izkušeni nogometaš ni uspel premagati mladeniča na golu Gorice. V 58. minuti protesti Mariborčanov, potem ko je žoga z desne strani priletela na drugo vratnico in Šulerja zadela v roko, ki jo je držal ob telesu. Glavni sodnik Dejan Balažič je dosodil roko in enajstmetrovko. Žogo si je znova nastavil Burgič, toda Handanović je njegovo namero dobro prebral in z zares lepo obrambo rešil svojo ekipo. Goričani so bili hitro kaznovani. Protinapad sta izvedla Šuler in Novaković, slednji je z desne strani (s tretjo asistenco danes) podal na drugo vratnico, kjer ni imel pretežkega dela Luka Zahović, ki je žogo preprosto potisnil v mrežo. Burgič se je v 72. minuti odkupil za zgrešeno enajstmetrovko, znižal je zaostanke. Sledilo je nekaj strelov na obeh straneh, v 76. minuti je bil z levico blizu uspehu Kapić, potem pa je v 85. minuti Luka Zahović "pošolal" Jogana, si s peto dvignili žogo naprej in neusmiljeno zabil svoj drugi gol na tekmi. To je bil, kljub poizkusom Hotića, Kolena in Filipovića, tudi končni izid srečanja. Maribor je prišel do izjemno pomembne zmage, s katero je Olimpiji pobegnil že na šest točk prednosti.