Uredništvo    13. avgust 2016
1. SNL, 5. krog

Maribor premagan v Gorici!

Peti krog 1. SNL je že na drugi tekmi ponudil presenečenje. Maribor je v Novi Gorici tekmo začel odločno, nato je avtogol dosegel Marko Šuler. Maribor je razpadel in tekmo na koncu izgubil (1:2).
2 : 1
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Uroš Celcer, Tine Kavčič, Jaka Kolenc, Dejan Žigon, Sandi Arčon, Miran Burgič (od 82. Gianluca Franciosi), Tilen Nagode (od 67. Rok Grudina), Rifat Kapić (od 90. Jan Humar).
Trener: Miran Srebrnič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Rodrigo Defendi, Adis Hodžić, Marwan Kabha (od 73. Marcos Morales Tavares), Dare Vršič, Blaž Vrhovec (od 66. Aleks Pihler), Sunny (od 70. Sintayehu Sallallich), Milivoje Novakovič, Gregor Bajde.
Trener: Darko Milanič
Po remiju na derbiju z Olimpijo so Mariborčani danes v Novo Gorico prišli po zmago. Že uvodne minute, v katerih je bil Maribor več pri žogi, so nakazale, da bo domači ekipi danes vse prej kot lahko. Začela sta Bajde in Sunny v šesti oziroma sedmi minuti. Sledil je poizkus Kapića na drugi strani, toda Handanović je bil na mestu. Novaković je v 16. minuti po podaji Sunnyja poizkušal z glavo, Sorčan je dobro posredoval. Mariborčani so imeli posest žoge, pobudo in tudi nove priložnosti. Bajde je bil v 19. in 23. minuti dvakrat pri strelu, toda Sorčan je ostal nepremagan. Goričani so na drugi strani čakali na protinapade in v 42. minuti, pred tem sta novi priložnosti pri gostih zapravila Bajde in Kabha, dočakali svoj trenutek. Nagode je z desne strani podal pred gol, tam je žogo nerodno preusmeril Marko Šuler in odbila se je v gol za nepričakovano vodstvo Gorice ob odhodu na odmor.

Mariborčani so v drugi polčas krenili z željo po hitrem izenačenju, na katerega pa so morali čakati dobrih deset minut. Gregor Bajde, ki je bil že v prvem polčasu najbolj aktiven pri vijoličastih, je že v 47. minuti ogrožal Sorčana, v 56. minuti pa ga tudi premagal. Bajde je udaril močno in natančno v zgornji levi kot Sorčanovega gola. Veselje Mariborčanov pa ni trajalo dolgo. V 67. minuti so namreč znova zaostajali, po še eni napaki v obrambi Maribora, tokrat vratarja Handanovića, je do žoge prišel Miran Burgič in zadel za 2:1. V 72. minuti nova nevarna situacija v mariborskem kazenskem prostoru, ob strelu Arčona je žoga v roko zadela Šulerja, vendar Damir Skomina ob prostestu domače klopi ni dosodil enajstmetrovke. V 77. minuti nova nevarnost za Handanovića, z desne strani je diagonalno v zgornji kot streljal Kapić, bilo je nevarno, a premalo natančno. V drugem polčasu je bila slika drugačna kot v prvem, nevarnejša in konkretnejša je bila Gorica. Maribor je bil v drugem delu igre brez idej, brez pravega zaključka in na koncu tudi brez uspeha, saj je tekmo presenetljivo izgubil.