Uredništvo    13. julij 2017
Kvalifikacije za ligo Europa, 2. krog

Poraz Gorice v Atenah

Gorica je izgubila prvo tekmo drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa. V Atenah je bil od nje z 2:0 boljši Panionios, za katerega brani Matic Kotnik. Goričani so drugi polčas odigrali z igralcem manj.

Yesil 12., 47.

Stadion: Neas Smimis. Sodnik: Miguel. Rumeni kartoni: Ikonomou, Osuji. Rdeči karton: Kavčič 45.

Panionios: Kotnik, Vlachos, Ikonomou, Banana, Safi, Savvidis, Korbos, Lamprou (od 90. Saramantas), Shojaei (od 78. Durmishaj), Masouras, Yesil (od 82. Tapoko).

Gorica: Sorčan, Celcer, Jogan, Kavčič, Gregorič, Grudina, Kapič, Kolenc (od 46. Marinič), Žigon, Filipović (46. Curk), Osuji.

Panionios je upravičil vlogo favorita na današnji tekmi in to zelo zgodaj. Kapić je sicer kot prvi zapretil proti domačemu golu, vendar se je novogoriška mreža na drugi strani zatresla že v 12. minuti. Strelec je bil Yesli. Grega Sorčan je bil v nadaljevanju še na preizkušnjah, kajti Grki so bili nevarni, Goričani pa podrejeni. V 35. minuti je Sorčan rešil situacijo, ko se je pred njim znašel Masouras, pozneje pa je zapretil še Banane. Za nameček pa je težave Gorice še poglobil Tine Kavčič, ki je prejel rdeči karton in moral z igrišča.

Drugi polčas je za oslabljeno Gorico, ki je bila na videz praktično brez moči in posledično možnosti za kaj več kot le poraz, seveda trajal neskončno dolgo, že takoj na njegovem začetku pa hladen tuš. Yesil je dosegel še drugi gol na tekmi. Da je ostalo pri izidu 2:0, je zasluga predvsem Sorčana, ki je reševal svoj gol. Panionios je glede na videno že na prvi tekmi razrešil večji del vprašanja o potniku v naslednji krog, če bo Gorica želela doma poskrbeti za preobrat, bo namreč potrebovala precej drugačno tekmo.