Uredništvo    10. december 2016
1. SNL, 21. krog

Še ena točka za Radomlje

Radomlje so očitno dokončno izplavale iz cone nemoči in se veselile nove točke. V Novi Gorici so Radomljani celo vodili, a je Gorico poraza rešil Kotnik.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 250, Sodnik: Vojko Goričan
Gorica: Gregor Sorčan, Alen Jogan, Matija Škarabot, Matija Boben, Jani Curk, Dejan Žigon (od 71. Andrej Kotnik), Rok Grudina, Rifat Kapić, Sandi Arčon (od 55. Jaka Kolenc), Miran Burgič, Tilen Nagode (od 46. Bede Amarachi Osuji).
Trener: Miran Srebrnič
Radomlje: Aljaž Ivačič, Denis Lidjan, Rok Jazbec (od 82. Grega Marinšek), Tin Karamatić, Aleksander Zukič, Filip Janković (od 78. Luka Gajić), Igor Barukčič, Domen Jugovar, Josip Balić, Marko Nunič, Luka Cerar (od 85. Marko Kovjenič).
Trener: Adnan Zildžović
Trend porazov Radomelj proti Gorici je končan. Zadnja ekipa 1. SNL v zadnjem obdobju postaja vse bolj pogumna in tudi konkurenčna, kar smo lahko videli tudi danes v Novi Gorici. Domača ekipa je sicer zapretila prva, preko izkušenega bočnega branilca Matije Škarabota, nato pa iz zares dobre pozicije preko še drugega veterana Mirana Burgića, toda brez zadetka. Gostje so to uspeli kaznovati. Najprej je Grega Sorčan rešil svoj gol, potem ko je Matija Boben izgubil žogo in je streljal Domen Jugovar. Po podaji iz kota, ki je sledila, pa je Tim Karamatić zadel z glavo in svoje moštvo popeljal v vodstvo. Izid 1:0 je bil tudi izid prvega polčasa, potem ko sta oba vratarja do konca prvega dela igre uspešno posredovala ob poizkusih Jankovića, Kapića, Škarabota in Burgića.

Burgić je tudi v drugem polčasu "iskal" gol, tokrat izenačujočega, vendar njegova poizkusa v 55. in 58. minuti nista bila dovolj natančna. Na drugi strani je bil neuspešen bivši nogometaš Gorice Marko Nunić. Gorica se je v 80. minuti vendarle uspela rešiti sramotnega poraza, zadel je Andrej Kotnik. Domači bi preko Osujija v 89. minuti lahko celo dosegli zadetek za zmago, toda Ivačič je dobro posredoval. Tudi Radomlje bi tekmo lahko dobile, toda Nunić ni uspel realizirati lepe priložnosti tik pred koncem srečanja.