Uredništvo    6. maj 2017
1. SNL, 32. krog

Domžale razpadle na Bonifiki

Koprčani, ki so ostali brez licence za 1. SNL za prihodnjo sezono, so v 32. krogu odločili prvaka lige. Ker so premagali Domžale, je Maribor tudi matematično osvojil naslov.
3 : 0
Koper: Marijan Antolović, Toni Datković, Ivor Horvat (od 22. Haris Dedić), Šime Gregov, Matic Paljk (od 73. Marko Krivičić), Ruben Belima, Kevin Kokorović, Senijad Ibričić, Nermin Hodžić (od 84. Leandro Nicolas Teijo), Sandi Križman, Matej Pučko.
Trener: Igor Pamić
Domžale: Dejan Milić, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Rok Elsner (od 46. Veljko Batrović), Žan Majer, Jan Repas, Amedej Vetrih, Petar Franjić (od 53. Elvis Bratanovič), Ivan Firer (od 71. Luka Volarič).
Trener: Simon Rožman
V boju za drugo mesto so Domžale danes v Kopru izgubile pomembno tekmo. Očitno izguba licence za prihodnjo sezono Koprčanov ni preveč potrla, kajti na Bonifiki so zgodaj povedli. Že v šesti minuti je moral Milić prvič posredovati on strelu Belime. Po podaji iz kota pa tudi zadetek za domače, dosegel ga je Nermin Hodžić. Samo nekaj minut pozneje so Koprčani svoje vodstvo že podvojili. Podajalec je bil mladi Matic Paljk, strelec pa že omenjeni Ruben Belima. Domžalčani so sklušali vrniti preko Vetriha in nato Firerja, toda brez uspeha. Pučko je nato v 43. minuti iskal tretji gol Kopra, vendar se izid ni spremenil, prav tako je ostal nespremenjen tudi po poizkusu Franjića na drugi strani.

Domžale so v drugem polčasu skušale pritisniti, da bi čimprej dosegle zadetek in nato lovile izenačenje. Načrte so jim Koprčani, v drugem polčasu obsojeni na redke protinapade, uspešno kvarili, saj so se dobro branili, na roke pa so jim šli tudi nenatančni streli domžalskih nogometašev. Domžalčani niso izkoristili niti enajstmetrovke v 67. minuti, po igranju z roko Hodžića je ni uspel realizirati Ivan Firer. Kazen je seveda sledila. Tekla je 83. minuta, ko je Belima s svojim drugim golom na tekmi postavil končni izid srečanja - 3:0.