Uredništvo    1. oktober 2016
1. SNL, 12. krog

Glavina deklasiral nemočni Koper

Rudar iz Velenja je na krilih odličnega hrvaškega napadalca Dominika Glavine v gosteh kar s 4:1 premagal Koper, Glavina pa se je s sedmimi goli zavihtel na čelo lestvice strelcev 1. SNL.
1 : 4
Koper: Vasja Simčič, Danijel Pranjić, Toni Datković, Jan Andrejašič (od 46. Ivor Horvat), Gregor Sikošek, Šime Gregov, Courage Pekuson (od 60. Jaka Štromajer), Kevin Kokorović, Senijad Ibričić, Matej Pučko, Zlatan Muslimović.
Trener: Igor Pamić
Rudar: Matej Radan, Mateo Mužek, Darko Zec, Mitja Lotrič (od 88. Sven Dodlek), Klemen Bolha, Stjepan Babić, Anže Pišek, Damir Grgić, Bojan Vručina, Dominik Glavina (od 79. Amer Krcič), John Mary (od 86. Mate Eterović).
Trener: Marijan Pušnik
(foto: NK Rudar Velenje / Jurij Kodrun)
Rudar iz Velenja je že z dobro predstavo proti Mariboru nakazal na to, da dviguje svojo formo, v Kopru pa je "nadgradnjo" potrdil z visoko in povsem zasluženo zmago proti Kopru, ki je doživel najhujši poraz v letošnji sezoni. Najbolj je blestel 23-letni hrvaški napadalec Dominik Glavina, ki je dosegel kar tri gole in se tako z ozadja celo prebil na čelo lestvice strelcev slovenskega prvenstva.

Rudar je srečanje začel odločno in že v drugi minuti zapretil iz prostega strela, ko je moral domači vratar Vasja Simčič žogo izbiti v kot. V 10. minuti je na koprski strani streljal Matej Pučko, štiri minute kasneje pa je delček svojega bogatega nogometnega znanja demonstriral nekdanji član Bayerna Danijel Pranjić, ki je preigral dva igralca, nato pa je njegov strel Matej Radan izbil v kot . Le nekaj trenutkov kasneje je Bojan Vrućina izvajal prosti strel, žoga pa je v živem zidu spremenila smer in končala za hrbtom nemočnega Simčiča. Štiri minute kasneje je isti igralec zadel vratnico, prevlada Rudarja pa je drugi zadetek dala v 22. minuti, ko je svoj strelski pohod začel Dominik Glavina.  Koper je zaostanek znižal dobrih deset minut kasneje, ko je po odlični podaji Pučka zadel Zlatan Muslimović.

V drugem polčasu so Koprčani prvič nevarneje zapretili v 62. minuti, ko je Radan posredoval ob strelu Pučka, zmagovalec pa je bil odločen sedem minut kasneje, ko je po podaji Mitje Lotriča še drugič zadel Glavina. Nekdanji nogometaš Interja iz Zaprešiča je svojo najboljšo predstavo  v majici Rudarja začinil še s tretjim zadetkom, ki ga je dosegel v 74. minuti, ko je izkoristil povratno podajo Klemena Bolhe in s strelom pod prečko Rudar popeljal v neulovljivo vodstvo s 4:1.