Uredništvo    26. februar 2017
1. SNL, 22. krog

Koper preživel celjske napade

Celjani so na zadnji tekmi prvega prvenstvenega kroga po zimskem premoru oblegali vrata Kopra, a se morali na koncu po avtogolu Elvedina Džinića zadovoljiti le z delitvijo točk (1:1).
1 : 1
Koper: Igor Nenezič, Danijel Pranjić (od 74. Matic Paljk), Toni Datković, Jan Andrejašič, Šime Gregov, Leandro Nicolas Teijo (od 46. Matej Pučko), Senijad Ibričić, Haris Dedić (od 47. Kevin Kokorović), Joel Valencia, Ruben Belima, Luka Vekić.
Trener: Igor Pamić
Celje: Matic Kotnik, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Jure Travner, Janez Pišek, Tomislav Barišić, Rudi Vancaš Požeg, Nino Pungaršek, Amar Rahmanović (od 85. Matej Podlogar), Luka Belić (od 86. Goran Cvijanovič), Dalibor Volaš.
Trener: Igor Jovičević
(foto: NK Celje / Žiga Plahutar)
Dogajanje na Bonifiki si še naprej, potem ko je bilo v prvem delu sezone precej pestro, še naprej zasluži oznako bizarno. Ob negotovi prihodnosti kluba, ki mu zaradi mahinacij vodstva grozi celo črn scenarij, ekipa poizkuša iz sezone izvleči maksimum. Danes je tako v Kopru gostoval celjski prvoligaš.

Prvi polčas ni ponudil veliko. Priložnosti je bilo relativno malo, domača ekipa je prvič zapretila proti gostujočemu golu šele v 36. minuti, ko je streljal Senijad Ibričić. Celjani so bili bolj razpoloženi za igro in v 41. minuti so tudi povedli. Rudi Požeg Vancaš je lepo zaposlil mladega soigralca Nina Pungarška, ki je zadel za minimalno vodstvo ekipe s stadiona Arena Petrol.

V 48. minuti je imel Dalibor Volaš na nogi 2:0, toda Igor Nenezić je njegov poizkus ubranil. Sledila sta še poizkusa Luke Belića in Amarja Rahmanovića, a je ostalo pri starem izidu. Celjani so bili še naprej boljši na igrišču, toda domačini so uspeli izenačiti, potem ko je avtogol dosegel Elvedin Džinić. Celjani so v nadaljevanju še poizkušali, nato pa ob izključitvi Damirja Hadžića ostali z igralcem manj na igrišču, tako da je ostalo pri neodločenim izidu in delitvi točk.