Uredništvo    11. marec 2017
1. SNL, 24. krog

Koprčani zlahka čez odpisanega

Koprčani so doma zanesljivo s 4:1 premagali Radomljčane in tako v drugem delu sezone skupaj osvojili že sedem točk. Dva zadetka in asistenca vse boljšega Couraga Pekusona.

4 : 1

Koper: Marijan Antolović, Danijel Pranjić (od 80. Kevin Kokorović), Toni Datković, Jan Andrejašič, Šime Gregov, Matic Paljk, Leandro Nicolas Teijo, Courage Pekuson (od 81. Marko Krivičić), Nermin Hodžić (od 75. Sandi Križman), Senijad Ibričić, Matej Pučko.
Trener: Igor Pamić
Radomlje: Aljaž Ivačič, Tin Karamatić, Grega Marinšek, Mirko Kramarić, Fedor Predragović, Domen Jugovar (od 65. Kristijan Šipek), Josip Balić, Leo Ejup, Igor Barukčič (od 50. Filip Janković), Luka Cerar, Marko Nunič (od 61. Mario Vasilj).
Trener: Adnan Zildžović
(foto: FC Luka Koper)
Koprčani so v drugi del sezone krenili zelo uspešno. Po remiju proti Celju in zmagi proti Domžalam so varovanci Igorja Pamića doma visoko s 4:1 premagali še zadnje uvrščene Radomlje in točkovno ujeli svoje primorske rivale Goričane. Koper je kar tretjino vseh zmag zabeležil proti Radomljam, v vseh treh primerih pa je slednjim zabil vsaj tri zadetke.

Koper si je prvo veliko priložnost priigral že v tretji minuti, ko je imel Senijad Ibričić izjemno priložnost za vodstvo, a se je izkazal gostujoči vratar Aljaž Ivačič. Vodstvo je sledilo v deveti minuti, ko je po kotu z lepim volejem zadel nekdanji zvezdnik evropskega nogometa Danijel Pranjić, ki v slovenskem prvenstvu še ni pokazal vsega kar zna. Gostje so izenačili v 24. minuti, ko je s pravim evrogolom zadel Josip Balić, ki je z več kot tridesetih metrov premagal koprskega vratarja Antolovića. V 30. minuti je prvič nocoj zablestel spomladi prerojeni Nigerijec Courage Pekuson, ki je z izvrstnim strelom z dvajsetih metrov premagal nemočnega Ivačiča. V nadaljevanju polčasa je Ibričić zapravil še eno priložnost, tik pred koncem pa so bili blizu zadetku in izenačenju tudi gostje, a Domen Jugovar v dvoboju iz oči v oči ni uspel premagati Antolovića.

Balić je kmalu po začetku drugega gola skoraj dosegel še en evrogol, a je tokrat njegov projektil zletel pol metra čez gol. Tretji gol Kopra je padel po dobri uri igre, ko je Pekuson najprej preigral svojega čuvaja, nato pa z razdalje dosegel še en zadetek in odločil zmagovalca. V nadaljevanju tekme je Balić še tretjič poizkusil s strelom z razdalje, četrti gol Kopra pa je padel v 76. minuti, ko je po asistenci prvega igralca tekme Pekusona v polno zadel še nekdanji mladi reprezentant Matej Pučko. V sodniškem dodatku je imel priložnost za peti zadetek domačih še Ibričić, a je iz ugodnega položaja z glavo meril mimo gola gostov