Uredništvo    8. april 2017
1. SNL, 28. krog

Maribor znova ni zmagal

Po grenkem pokalnem porazu in pred tem le remiju v Krškem je Maribor danes znova razočaral. V Kopru je že zaostajal, potem je preko Novakovića celo povedel, na koncu pa si s Koprom razdelil le točki.
2 : 2
Koper: Marijan Antolović, Ivor Horvat (od 67. Darko Lukanović), Šime Gregov, Matic Paljk, Danijel Pranjić, Toni Datković, Kevin Kokorović (od 86. Marko Krivičić), Senijad Ibričić, Matej Pučko, Park In-Hyeok, Sandi Križman.
Trener: Igor Pamić
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Aleksander Rajčevič, Matej Palčič, Dare Vršič, Blaž Vrhovec (od 83. Marcos Morales Tavares), Aleks Pihler, Dino Hotić (od 87. Sandi Ogrinec), Luka Zahović, Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Na Bonifiki se je vse skupaj hitro začelo. Najprej so zapretili domači, s strelom je poizkušal izkušeni Pranjić, toda Handanović je bil na mestu. Sledil je odgovor gostov, streljal je Vrhovec, tudi Antolović je ubranil svoj gol. Potem je imel priložnost tudi Hotić, vendar brez uspeha. V deveti minuti pa kazen za Maribor, potem ko je Rajčević s prekrškom zaustavil Križmana. Enajstmetrovko je uspešno realiziral Senijad Ibričić. Dare Vršič je v 20. minuti napadal izid 1:1, vendar ga ni uspel doseči. Sledilo je nekaj negodovanja gostov ob dosojenem ofsajdu ob golu Novakovića, prav tako v 33. minuti, ko so zahtevali igranje domačinov z roko v kazenskem prostoru. V 35. minuti je imel Hotić priložnost za izenačenje, za njim pa še Zahović, vendar brez spremembe izida. Prav tako ob strelu Šulerja malce pred koncem prvega polčasa.

Gostje so bolje začeli drugi polčas in v 56. minuti prvi udarili proti golu, to je storil izkušeni Milivoje Novaković. Reprezentant je v 59. minuti tudi poravnal izid, ob napaki domače obrambe ni imel ravno veliko težav. Samo tri minute pozneje se je tekma prevesila, kot pravimo v stavniškem žargonu, "iz ena v dva", saj je Novaković izkoristil lepo podajo Hotića in zadel za 2:1. Koprčani se niso predali. Preko Paljka so nato skušali znova izenačiti, kar jim je tudi uspelo, v 80. minuti je namreč zadel Sandi Križman. Novaković in Zahović sta do izteka srečanja bila v poziciji, ko bi lahko poskrbela za zmago Maribora, vendar Antolovića nista uspela premagati, tako da je na Bonifiki ostalo pri delitvi točk.
Komentarji: 21
<< < | 1 | 2 | 3 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
Marketking 10.4.2017, 12:09 Prijavi komentar
Ufff končno lahko rečem da res zelo lepa igra Maribora. Upam da gre zdaj krivulja forme počasi v drugo smer =) Maribor bi si zaslužil zmago, tudi par dvomljivih odločitev, ampak nič ni kritičnega. Če imaš takšno igro kot v soboto, se vse preživi =)
retep 10.4.2017, 10:49 Prijavi komentar
Maribor znova ni zmagal. Pa tudi zgubil ne. Smo 10. april in že tudi smo-prvaki. To šteje! Pametnemu dovolj.
pejo2310 9.4.2017, 13:49 Prijavi komentar
Mentalist +1 MI ( SNL LIGA) nima dovolj kakovostnih sodnikov in nekateri so tok slabi ,da jim se TV tehnologija nepomaga....vsako tekmo vsaj 2-3 napake sodnikov ,kar je zame absulutno prevec pa to govorim napake ,ki so kot offsaid,roke,prekrski v napadalni zoni (penal) na vseh tekmah ne samo proti MB in Olimpiji....Gorica,Domzale,Celje so vsak krog oskodovani za kaksn prekrsek nasprotne ekipe za rdec karton ali pa penal.....vsi se moramo sprijaznit posebno pa vi da imamo zelooo slabe sodnike ampak nismo kot hrvaska....poglej si vcerajsni derbi pa ti bo jasn vse...čist penal v 92min ...z obema rokama je obrambni igralec porinu napadalca Rijeke...pa ga ni pisku....vse za dinamo
FCBarca_ 9.4.2017, 13:35 Prijavi komentar
kak butel si pejo, sodnik mora sodit pošteno pa če je iz MB,LJ al pa iz Zagorja mater banda.
Mentalist 9.4.2017, 12:42 Prijavi komentar
Zvijezdica pač eksklamira ampak ima point. Maribor je bil oškodovan za par krepkih, kdor ni gledal tekme in benti naj si pogleda posnetek, dandanes ima že vsak tretji razne siole, tvine, trojčke, ipd. Smotano mi je edino, da je komercialna tv prevzela prenose tekem z res dobro vizijo in strategijo; edino pozabila je nastavit pametnejše komentatorje. Danes je lahko športni urednik na tabloidu vsak. Vprašajte nogomanio.
Werder Lunik 9.4.2017, 12:08 Prijavi komentar
Bravo pejo, lepo povedano. Pa še tole: sodnik iz Kranja je žabar? Ti svetujem, da greš enkrat gledat derbi Olimpija-Jesenice (čeprav dandanašnji to ni D od derbija, pa vseeno) pa pojdi med Kranjčane in poskusi bit 'žabar med svojimi' pa boš videl koliko simpatij bi požel. ;) Ostalo ti je pa že spodaj pejo obrazložil. Če bi pa sodili sodniki, ki imajo maksimalni domet npr. 3. ligo, pa spet ne bi bilo prav. Da ne omenjam, da karkoli gre v škodo Maribora, je že 'žabarska zarota'. Pa če bi sodil nemški al pa portugalski sodnik bi bila žabarska zarota, ane?
pejo2310 9.4.2017, 11:39 Prijavi komentar
Od 12 sodnikov ,ki imajo licence za 1.ligo in od tega so 4 iz LJ in 2 iz Kranja in eden iz Vrhnike...kaj bi ti rad da mate skoz Skomino za sodnika.....pa kaj ti mialis da zivis vv avstriji pa da mas na voljo 150 sodnikov? Mi nismo krivi da MB na vsakih 20let da ustvari enga sodnika ,ki lahko sodi prvo ligo....prijavi se na seminar pa postani sodnik
10zvezdic 9.4.2017, 11:18 Prijavi komentar
Za tiste nepoznavalce in večne kritike,pa predlagam da si pogledajo šolsko akcijo ob drugem golu Maribora!!!!mojsterska podaja Hotića,idelano vtekanje Novakovića ter lep zaključek..to je bistvo nogometa!!!ne pa vaše večno nerganje po tem forumu!!!lepo bo dvignil pokal za prvaka Slovenije,še lepše bo videt, ko bo Olimpija izpadla v 1.predkolu evropske lige!!!
10zvezdic 9.4.2017, 11:10 Prijavi komentar
pejo,kot vedno je najbolj sporno to da žabar sodi tekme Mariboru!!!Ne vem kako tem hepanom ni jasno da je to zelo sporno in nato prihaja do takšnih zadev kot so se včaraj!!!vsaj 4.odločilne situacije ki so vplivale na izid!!!če imaš možnost preglej pa komentiraj!!!!ne pa nekaj naopamet kot ostali nepoznavalci nogometne igre! 1.Spregledan penal na Vilerjem!!!! 2.Nedosojen penal ob igri z roko igralca Kopra!!!!roka ni bila ob telesu!!! 3.nepravilno razveljavljen gol Novakoviču!!!!!roka je bila ob telesu!!!! 4.Spregledan prekršak na Palčičem ob drugem golu Kopra!!!
zaba23 9.4.2017, 07:17 Prijavi komentar