Uredništvo    28. marec 2017
1. SNL, 26. krog

Škrbić junak zmage Krškega

Slovensko prvenstvo se po reprezentančni pavzi nadaljuje. V Kopru so uvodno tekmo 26. kroga dobili Krčani, ki so zmagali z goloma Škrbića v 39. in 88. minuti. Koper prvič letos izgubil.
0 : 2
Koper: Marijan Antolović, Danijel Pranjić, Toni Datković, Šime Gregov, Matic Paljk (od 75. Ivor Horvat), Kevin Kokorović, Senijad Ibričić, Courage Pekuson, Nermin Hodžić (od 46. Darko Lukanović), Sandi Križman, Matej Pučko.
Trener: Igor Pamić
Krško: Marko Zalokar, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Jan Gorenc, Tonči Mujan, Nikola Gatarić (od 89. Svetlan Kosić), Damir Sadiković, David Kovačič (od 60. Arafat Mensah Ibrahim), Miljan Škrbić (od 90. Nermin Haljeta), Filip Dangubić, Martin Kramarič.
Trener: Rok Zorko
26. krog državnega prvenstva, prvi po reprezentančnem premoru, se je danes začel na obali. Koprska Bonifika je bila prizorišče tekme med Koprom in Krškim, ki so jo precej presenetljivo dobili gostje z 2:0. Junak tekme je z dvema goloma postal Miljan Škrbić. 21-letni srbski nogometaš je v osmem nastopu dosegel drugi in tretji gol v tem prvenstvu.

Koprčani so imeli v celotni tekmi sicer žogo več v svoji posesti, a so bili pred golom precej konkretnejši gostje. V 39. minuti je Škrbić v mrežo pospravil odbitek domačega vratarja Marijana Antoloviča. Koper je pred koncem polčasa sicer zatresel mrežo gostov, a je bil gol zaradi prepovega položaja razveljavljen.

Posavska ekipa je v drugem delu pametno držala prednost in se osredotočila na protinapade. V 88. minuti je s strelom z leve Škrbić postavil končnih 2:0. Koper je bil do današnje tekme na petih spomladanskih še neporažen, varovanci Igorja Pamića pa so zamudili priložnost za vsaj začasen skok na četrto mesto.

Krčani so zabeležili drugo zaporedno zmago pod vodstvom trenerskega novinca na prvoligaški sceni, Roka Zorka. Ta je pred dvema tednoma zamenjal Tomaža Petroviča. S to zmago, svojo šesto, je Krško vpisalo pomembne tri točke v boju za obstanek med prvoligaši.