Uredništvo    21. avgust 2016
1. SNL 6. krog

Hud zdrs Maribora

Maribor si je v šestem krogu 1. SNL privoščil prvovrstno sramoto, kajti na domačem terenu je proti vsem pričakovanjem izgubil proti Aluminiju! V Ljudskem vrtu je bilo kar 2:0 za goste!
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 2000, Sodnik: Darjan Kovačič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Adis Hodžić, Aleš Mertelj, Amar Rahmanović (od 68. Dare Vršič), Marwan Kabha, Dino Hotić (od 46. Marcos Morales Tavares), Damjan Bohar, Sunny (od 47. Milivoje Novakovič), Gregor Bajde.
Trener: Darko Milanič
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Žiga Škoflek, Milan Kocić, Dejan Krljanovič, Anton Rogina (od 85. Dejan Petrović), Toni Petrović, Lovro Bizjak (od 38. Blaž Kramer), Matic Vrbanec.
Trener: Slobodan Grubor

Maribor je v nedeljo zvečer igral prvenstveno tekmo (6. krog 1. SNL) proti Aluminiju in vse razen zmage domače ekipe bi bilo prvovrstno presenečenje. Pa se je v Ljudskem vrtu zgodilo prav to!

Dva zaporedna poraza v Gorici in Bakuju sta na Mariborčanih pustila globoke rane, ki jih vijoličasti danes niso uspeli zaceliti. Gostje iz Kidričevega so že v uvodnih minutah pokazali pogum. Že v osmi minuti je Petrović bil v situaciji za vodstvo, Handanović je bil že premagan, toda žoga je zletela mimo gola. Krljanović je v 13. minuti poizkušal s prostega strela, vendar tudi on nenatančno. Mariborčani so počasi prevzeli pobudo, v 19. minuti pa preko Amarja Rahmanovića tudi prvič zapretili. Šok se je nato v Ljudskem vrtu zgodil 24. minuti, ko je zadel Škoflek! Izid 0:1 je bil tudi končni izid prvega polčasa.

Darko Milanič je ob polčasu v igro poslal Novakovića in Tavaresa, vendar to ni zaleglo. Nogometaši Aluminija so nadaljevali s pogumno predstavo v štajerski prestolnici ter hkrati pogumno branili svoj gol pred poizkusi favoriziranih domačinov. Ker vijoličasti niso uspeli zadeti, so bili na drugi strani kaznovani. Že v 65. minuti je Handanović Zebi ubranil strel, nato pa bil v 72. minuti po novi slabi reakciji mariborske obrambe vendarle premagan. Domači nogometaši so postajali vse bolj nervozni, toda gostujoče mreže kljub temu do konca tekme niso uspeli zatresti in so srečanje tako izgubili povsem zasluženo.