Uredništvo    14. maj 2017
1. SNL, 33. krog

Jalova podoba prvaka

Maribor je na prvi tekmi po osvojenem naslovu izgubil v bližnjem Kidričevem, kjer je častni zadetek ob porazu z 1:3 dosegel tik pred koncem tekme. V vijoličasti majici debitiral branilec Žan Karničnik.

3 : 1

Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Josip Zeba, Sanin Muminović, Nemanja Jakšić, Vedran Mesec (od 60. Lovro Bizjak), Milan Kocić, Žiga Škoflek, Blaž Kramer, Matic Vrbanec, Francesco Tahiraj (od 89. Dejan Petrović).
Trener: Slobodan Grubor
Maribor: Matko Obradović, Aleksander Rajčevič, Marko Šuler, Žan Karničnik (od 69. Aleš Mertelj), Blaž Vrhovec, Dino Hotić, Damjan Bohar (od 47. Luka Uskoković), Valon Ahmedi, Gregor Bajde, Marcos Morales Tavares (od 46. Aleks Pihler), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Odkar je Maribor osvojil naslov prvaka, so v štajerski prestolnici bolj sproščeni in tudi manj zadržani do uvajanja svežih obrazov v ekipo. Danes je tako Maribor v Kidričevem nastopil v malce drugačni zasedbi, očitno pa se je Darko Milanič preveč sprostil, saj je obračun z Aluminijem vzel preveč z levo roko.

Maribor je tekmo sicer začel z napovedjo poizkusa prevlade, vendar je bilo vse skupaj precej nemočno. Domačini so dajali vtis, da vedo, kaj želijo doseči, vedo pa tudi, kako priti do uspeha. In že v prvi resni akciji, pred tem je za Maribor poizkušal Tavares, so zadeli. Tekla je 18. minuta, podal je Kocić, strelec zadetka pa je bil Mesec. Državni prvak so se v prvem polčasu pošteno osramotili, sklenili so ga namreč s kar tremi prejetimi zadetki. Pred odhodom na odmor sta zadela Mesec v 42. minuti in Kramer v 44. minuti.

Milanič je ob polčasu menjal, vstopila sta Uskoković in Pihler, toda njegova ekipa ni uspela storiti kaj prida nevarnega. Sproženih je bilo nekaj strelov, toda v resnici je bil Aluminij bližje golu, sicer že četrtemu na tekmi. V 66. minuti je Žiga Škoflek zadel okvir gola! Gostje so se domov vrnili poraženi in delno tudi osramočeni, so pa vseeno prišli vsaj do častnega gola, ki ga je v 87. minuti dosegel Hotić