Uredništvo    26. november 2016
1. SNL, 18. krog

Maribor ne da vodstva

Maribor je tudi v 18. krogu 1. SNL zmagal. Nogometaši Krškega v Ljudskem vrtu niso imeli pravih možnosti za presenečenje, Mariborčani so jim na krilih Tavaresa in Vršiča že v prvem polčasu nasuli štiri gole.
4 : 0
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Rodrigo Defendi, Sintayehu Sallallich (od 78. Dejan Mezga), Dare Vršič (od 67. Dino Hotić), Aleks Pihler, Marwan Kabha, Luka Zahović, Marcos Morales Tavares (od 69. Sunny).
Trener: Darko Milanič
Krško: Marko Zalokar, Marko Krajcer, Klemen Šturm (od 87. Jan Gorenc), Anže Kodelič, Arafat Mensah Ibrahim, David Kovačič (od 56. Tim Čeh), Miha Drnovšek, Žiga Jurečič, Jure Špiler, Nermin Haljeta, Filip Dangubić (od 86. Ester Sokler).
Trener: Stipe Balajić
Maribor je srečanje proti Krškemu začel po željah. Darko Milanič bi si namreč težko želel kaj boljšega kot zgodnji zadetek, ki ga je že v osmi minuti srečanja, nekaj minut pred tem je čez gol streljal Dare Vršič, dosegel Luka Zahović. Podajalec je bil Marcos Tavares. Slednji je v 10. minuti poizkusil še sam, a se ni izšlo. Se je pa zato v 14. minuti izšlo Vršiču, potem ko je gostujoči vratar odbil žogo po strelu Tavaresa, povišal je na 2:0. Le nekaj minut je domača publika morala počakati na novo spremembo izida. Tekla je 18. minuta, s prostega strela je podal Dare Vršič, z glavo pa je zadel Tavares. Krčani so bili v prve pol ure nemočni, do prvega strela so prišli šele v 34. minuti, ko je streljal Mensah. Je pa zato na drugi strani dobro šlo Mariborčanom, ki so v 36. minuti povedli že s 4:0, znova je bil podajalec Vršič, strelec pa tokrat Sintayehu Sallallich. Pred odhodom na odmor še poizkus Dangubića, toda Handanović je rešil svoj gol.

Tudi v drugem polčasu so se nadaljevali napadi Maribora. V 53. minuti je krški vratar Zalokar dobro posredoval in Tavaresu preprečil dosego drugega zadetka nocoj. Tavares in Vršič sta bila nocoj res razpoložena za igro in v 58. minuti zaposlila Zahovića, ki pa je bil tokrat premalo nenatančen. Zalokar je imel v drugem delu precej dela. Znova je posredoval v 61. minuti, ob udarcu Sallallicha in potem v 68. minuti, tokrat je znova poizkušal Zahović. Drugi polčas je bil festival zapravljenih priložnosti. Sunny in Defendi sta namreč prav tako grešila, ostalo je pri izidu 4:0 in novih treh točkah. Maribor se je s to zmago obdržal na vodilni poziciji.
Komentarji: 11
Marky 28.11.2016, 13:28 Prijavi komentar
Lepo si napisal, sicer pa itak valda, da smo vsi bli na nek način jezni nad naslovom Olimpije, prvo par let brez konkurence, pol pa pride Mandarić, vloži v klub kar nekaj denarja, pa evo takoj naslov. Vsak klub oziroma navijači le tega, ki je par sezon zapored brez prave konkurence, pa se potem njegova vladavina prekine, je valda tud zafrustriran, ampak sčasoma frustracije izginejo.
Werder Lunik 28.11.2016, 12:31 Prijavi komentar
O ja, zagotovo da se imajo v LJ za zahvalit Mandariću. Brez njega ne bi bilo nič, se razume. Pa daleč od tega, da bi bilo vse idealno, no proti prejšnjemu režimu je čista idila, sploh če se uresničijo ideje o novem trening centru itd. Zdaj, po tej logiki so očitki o instant uspehu na mestu, samo po drugi strani pa tudi tu ni vse tako samoumevno. Poznamo ogromno zgodb o instant klubih, tudi na najvišji ravni, recimo City, PSG, z druge (manj odmevne strani) npr. Malaga, Monaco, tudi Valencia, mogoče celo Milan, če ga res Kitajci dokončno prevzamejo.. Pa od naštetih nihče ni kar čez noč postal prvak, kar je logično, saj denar sam po sebi še ne garantira lovorik, vsaj ne takoj iz prve. Še najbližji primerek bi bil lahko recimo Leipzig letos v Bundesligi (če jim uspe, seveda). Po tej logiki je Olimpiji uspel kar velik met, saj so iz ekipe, ki si je konstantno postavljala visoke cilje, visoko letala, a vedno znova nizko padla, kar naenkrat pod novim vodstvom uspelo osvojit nekaj velikega. In to po približno desetih letih delovanja pod novim imenom. Tudi letos pa so čisto v stiku z vrhom, večinoma so celo vodili. Ne bi rekel, da so muha enodnevnica, drži pa da se lahko čez noč vse skupaj podre kot hišica iz kart, če Milan spakira kovčke in zapusti Ljubljano. V tem oziru pa pride tudi glavno sporočilo - ne vem zakaj bi se potemtakem ljubljanski navijači obremenjevali z Mariborom. Edino s čimer se imajo za obremenjevat je lasten klub, njegovi rezultati in njegova prihodnost. Zaenkrat je vse skupaj nekje vmes, ni ne dobro, ne slabo, tako da tu leži fokus večine navijačev. Imamo dovolj problemov sami s sabo, tako da je situacija dovolj zgovorna sama zase. Glede ostalega je bilo pa že prej dovolj povedanega. Lahko samo še dodam, da zarad mene vi osvojite še 30 naslovov, pa še 10-krat prezimite v Evropi, pa bo zame še vedno fokus na 'mojem' klubu, ne bo mi pa niti težava čestitat, če boste boljši od nas. :)
Marky 28.11.2016, 11:02 Prijavi komentar
No no, samo mirno, jaz načeloma nimam nič proti, pošteno je Olimpija osvojila naslov, samo veš kak je ne, da ni starega, ne bi blo instant uspeha in tega naslova, tak, da, preden se naslanjate nad tem, da Maribor nima več lahkega dela, kot je včasih mel, lahko grete pa Mandariču kušujete noge, to je prvo.
Werder Lunik 28.11.2016, 10:00 Prijavi komentar
LOL :D A zato pa iščete zarote vsepovsod, takoj ko niste na vrhu? Ker NISTE frustrirani oz. so frustrirani drugi? Ojoj, pa sem si mislil, da ne bo komičen ponedeljek, hahaha. :D V glavnem, takole po občutku bi dejal, da si nihče ne zatiska oči pred vašimi uspehi, doma in v Evropi, in pomoje vam večina čisto mirno lahko čestita zanje. Ste si jih pošteno prislužili oz. vsaj nič manj sporno kot kdorkoli drug. Ampak to je preteklost, v sedanjosti pa niste več velecenjena 'evropska institucija' (in nevemkakšne oznake ste si še limali na čelo) pač pa ste zgolj vodilna ekipa na lestvici in se boste morali še pošteno potrudit, da tam tudi ostanete. Sicer pa ne vem kako ste lahko strašansko ponosni na svojo 'rušilno moč' če ste v ligi, v kateri nimate konkurence in je vaš največji rival zgolj banana klub, ki nima pojma o pojmu, zgolj točko pred njimi. Sam bi pričakoval, da bi imeli vsaj 15 točk naskoka pred ostalimi. ;) Aja sej res, tu pridejo pa na vrsto frustracije in obtoževanje s podkupninami sodnikov, favoriziranjem NZS, pa 'strici iz ozadja' pa nalašč prirejenimi zelenicami, da žoga za nasprotnike leti hitreje itd. Kako evropsko, predvsem pa kako nezafrustrirano! LP, pa čimmanj frustracij :)
retep 28.11.2016, 09:16 Prijavi komentar
Tisti, ki svoji babi najbolj očita ljubosumnost je sam najbolj ljubosumen..enako je s frustracijami. Nek Pejović zvani pejo, pa ves čas operira zgolj z edinim argumentom očitka in to je izraz frustracija. Nekoč, nekje je slišal za to besedo in je od tedaj ,, sesatvni del njegovega besednjaka. Po defoltu ljubosumja, pa je sam zdaleč najbolj sfrustriran, ker se kar notorično trese ko sliši za velikana našega žogobrca....Dragi navijač, zapomni si nekaj. Mi nimamo nobenega razloga za frustracije, ker pišemo zg našega fuzbala, ki je nihče ni in niti ne bo razen NK Mb; in še jo bomo. Muhe nodnevnice pa se občasno pojavljajo povsod ( zaprimer Liecester in najverjetneje Leipzig ). Zato ni potrebno, da je kdorkoli frustriran, razen - enodnevnic!
pejo2310 27.11.2016, 15:09 Prijavi komentar
hahahha mal vas prcam pa takoj ogenj v strehi....fantje dejte mal pozabit frustracije pa lep sončen pozdrav;))
rokeec 27.11.2016, 13:36 Prijavi komentar
Keri je vedo je stavo.. pred tekmo se je marsikaj govorilo, evo vse blo resnicno.. hvala maribor.. vi zabari pa lahko samo bedirate pa gledate kak spet maribor postaja prvak. lp
mb81 27.11.2016, 08:02 Prijavi komentar
Pejo vam smo jih v Ljubljai dali 3 komade, pol Krsko niti ni tak slabo, ko so dobili zgolj 4. Glede na vlozek v igralski kader se dobro drzijo. Sicer pa pogumna Olimpija se pride v Ljudski vrt, pa bomo videli...
10zvezdic 27.11.2016, 00:50 Prijavi komentar
pejo2310,Milsim da je Olimpija slekla hlače,ki jo najemnik nateguje kot kurbo!!!!
badi27 27.11.2016, 00:02 Prijavi komentar
pejček pa nismo mi lolimpija ki ma zagotovljene pike pri domžalah, radomljah in kopru, ostale pa še pridodajo sodniki. če bi blo realno bi se vi borili z aluminijem za obstanek