Uredništvo    10. september 2016
1. SNL, 8. krog

Maribor odpihnil Radomlje

Maribor je v Ljudskem vrtu upravičil vlogo favorita proti najslabši ekipi v ligi ter goste iz Radomelj domov poslal s kar štirimi zadetki v mreži. Vnovič je bil strelsko razpoložen novinec Sunny z dvema goloma.

4 : 0

Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Rodrigo Defendi, Sintayehu Sallallich, Dare Vršič (od 83. Marcos Morales Tavares), Aleks Pihler (od 58. Damjan Bohar), Marwan Kabha, Sunny, Milivoje Novakovič (od 67. Luka Zahović).
Trener: Darko Milanič
Radomlje: Aljaž Ivačič, Milan Anđelkovič, Rok Jazbec, Tin Karamatić, Domen Jugovar (od 46. Miha Vidmar), Josip Balić, Igor Barukčič, Luka Gajić (od 65. Marko Kovjenič), Dušan Stoiljković, Marko Nunič, Luka Cerar (od 62. Kristijan Šipek).
Trener: Adnan Zildžović
Maribor je po izteku reprezentančnega premora v Ljudskem vrtu pričakal zadnje uvrščeno ekipo na lestvici in prvega favorita za izpad Radomlje, ki v Mariboru niso bile niti blizu presenečenju.

Maribor je prevladoval vseh devetdeset minut, še najbolj nervozen pa je bil čas do prvega zadetka, v katerem so gostitelji zapravili celo kopico zrelih priložnosti. V 25. minuti je prvi zgrešil Milivoje Novaković, nato je osem minut kasneje Marwan Kabha zadel prečko, sledili pa sta še priložnosti Dareta Vršiča in Sunnyja, ob katerih je blestel odlično razpoloženi vratar gostov Aljaž Ivačič. V 39. minuti so se Radomlje znašle v izgubljenem položaju, ko je sodnik izključil napadalca gostov Marka Nunića, ki je storil prekršek nad Aleksom Pihlerjem. Le minuto kasneje je Novaković z dobro reakcijo pred golom Maribor popeljal v vodstvo, tik pred premorom pa je po asistenci Erika Janže zadel še Sunny.

V šesti minuti nadaljevanja je po kotu najvišje skočil Marko Šuler in povišal na neulovljivih 3:0, šest minut kasneje pa je padel že četrti zadetek Maribora, ki ga je po nesebični podaji Dareta Vršiča znova dosegel Sunny. Radomljam se je obetala prava polomija, a je na njihovo srečo Maribor po četrtem golu nekoliko popustil in srečanje rutinsko pripeljal do konca. Do izteka srečanja so imeli vijoličasti preko Vršiča in Sunnyja priložnost še za peti zadetek, a se mreža ni več zatresla.