Uredništvo    3. december 2016
1. SNL, 20. krog

Maribor preživel velenjske muke

Maribor je ob obilici sreče in številnih obrambah Jasmina Handanovića zadržal nalete Rudarja ter v 81. minuti dočakal protinapad, po katerem je Luka Zahović zabil že svoj osmi zadetek in Mariboru priigral zmago.
1 : 0
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Aleksander Rajčevič, Dare Vršič, Marwan Kabha, Sintayehu Sallallich (od 74. Dino Hotić), Aleks Pihler (od 65. Blaž Vrhovec), Luka Zahović, Marcos Morales Tavares (od 89. Aleš Mertelj).
Trener: Darko Milanič
Rudar: Matej Radan, David Kašnik, Mateo Mužek, Jean Claude Billong, Marko Iharoš, Damjan Trifkovič, Klemen Bolha, Stjepan Babić, Bojan Vručina (od 76. Anže Pišek), Dominik Glavina, John Mary.
Trener: Marijan Pušnik
Maribor je zadnjič v tem letu zaigral v Ljudskem vrtu, ob odlični formi v zadnjih tednih pa so varovanci Darka Milaniča velenjski Rudar pričakali z zvrhano mero samozavesti, ki pa se je kmalu izkazala kot zavajajoča. Goste je premierno vodil dosedanji pomočnik glavnega trenerja Branko Čavić, Rudar pa je pod njegovim vodstvom pokazal spodbudno podobo, saj bi si po prikazanem zaslužil več od minimalnega poraza. Razmerje v strelih na gol je bilo kar 14:7 v prid Velenjčanov, ob številnih obrambah nocoj odličnega Jasmina Handanovića pa je gostom enkrat zadetek preprečila tudi vratnica.

Rudar je prvič pokazal zobe že v šesti minuti, ko je prvič nocoj zapretil prvi strelec prvenstva Dominik Glavina. V 20. minuti je vnovič dvoboj istih akterjev dobil domači vratar Jasmin Handanović, Maribor pa se je predramil šele v 25. minuti, ko je Erik Janža meril mimo gola. V 28. minuti je prekmurski branilec z drsečim posredovanjem v zadnjem hipu preprečil nevaren strel Johnu Maryju, najbolj pa si bodo gostje zapomnili akcijo iz 36. minute,  v kateri je Glavina po predložku Iharoša zadel vratnico.

Štiri minute po začetku drugega dela igre se je izkazal gostujoči vratar Matej Radan, ki je s skrajnimi močmi ubranil strel Marwana Kabhe, vendar pa dober uvod v polčas ni naznanil bolj agresivne igre domačega moštva. Rudar je še naprej pretil, blestel pa je  Handanović, ki je ubranil vse poskuse gostov. Maribor je do zmage prišel v 81. minuti, ko je po odlično izpeljanem protinapadu Dino Hotić z globinsko podajo našel Luko Zahovića, slednji pa je hladnokrvno zadel ter dosegel že svoj osmi prvenstveni zadetek v letošnji sezoni. Mladi napadalec Maribora se je tako zavihtel na drugo mesto lestvice strelcev državnega prvenstva skupaj z Domžalčanoma Markom Alvirjem in Slobodanom Vukom.

Rudar je po bolečem udarecu zmogel še en nevaren napad in sicer v 91. minuti, ko je v kazenskem prostoru zapretil Iharoš, a je bil Handanović še enkrat več na pravem mestu.