Uredništvo    5. november 2016
1. SNL, 16. krog

Maribor slavil ob povratku Rajčevića

Maribor je z zadetkom in asistenco Milivoja Novakovića z 2:0 premagal Celje in prevzel vodstvo na lestvici, po dolgem času pa je zaigral branilec Aleksander Rajčević, ki je odigral prvi polčas.
2 : 0
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Denis Šme, Aleksander Rajčevič (od 46. Aleš Mertelj), Dare Vršič, Marwan Kabha (od 76. Blaž Vrhovec), Sintayehu Sallallich, Dino Hotić (od 63. Aleks Pihler), Luka Zahović, Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Celje: Matjaž Rozman, Žiga Kous (od 71. Anej Lovrečič), Jure Travner, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Janez Pišek, Nino Pungaršek (od 66. Rudi Vancaš Požeg), Amar Rahmanović, Goran Cvijanovič, Lovre Čirjak, Dalibor Volaš.
Trener: Tomaž Petrovič
Maribor je po bledem remiju v Kidričevem strnil svoje vrste in se na štajerskem derbiju dokopal do pomembnih treh točk, s katerimi bo vsaj do jutrišnjega obračuna med Koprom in Olimpijo na čelu prvenstvene lestvice.

V celjski enajsterici so se predstavili kar štirje nekdanji člani Maribora, katerim je skupno to, da svojega nekdanjega kluba niso zapustili v ravno najbolj idiličnih odnosih. Dalibor VolašAmar Rahmanović, Goran Cvijanović in Elvedin Džinić so tako imeli zagotovo več kot dovolj motiva, da pokvarijo načrte gostiteljem, a so ti z zrelo predstavo zasluženo zmagali in Celjanom zadali še drugi poraz na medsebojnih tekmah.

Posebne pozornosti je bil danes deležen Primorec Aleksander Rajčević, ki je prestal dve operaciji kolena in odigral prvo prvenstvo tekmo od 25. julija lani, ko je proti Domžalam staknil prvo poškodbo kolenskih vezi.

Marbor je že od začetka prevzel pobudo in si prvo lepo priložnosti priigral v 11. minuti, ko je po podaji Dareta Vršiča s prostega strela meril Marko Šuler, a z glavo za las zgrešil okvir vrat. V zadnjih desetih minutah prvega polčasa so zapretili tudi gostije in sicer preko Volaša, ki je v 36. minuti nevarno meril z roba kazenskega prostora, dve minuti pred koncem prvega dela pa je Jasmina Handanovića s strelom z razdalje ogrel še Lovre Čirjak.

Celjani so imeli v 59. minuti naslednjo priložnost za zadetek, ko je z glavo meril Elvedin Džinić, Handanović pa je njegov strel s skrajnimi močmi izbil v kot. Tri minute kasneje so Mariborčani povedli. Po kotu je Milivoje Novaković z glavo podaljšal žogo do Luke Zahovića, ki je dosegel že svoj četrti zadetek v državnem prvenstvu. Zmagovalec je bil odločen osem minut kasneje, ko je slabi reakciji celjske obrambe Vršič asistiral Novakoviću, ki je uspešen večer sklenil z zadetkom za vodstvo z 2:0. Do izteka srečanja je Handanović znova pokvaril veselje Džiniću, v sodnikovem podaljšku pa je bil na delu tudi celjski vratar Matjaž Rozman, ki je ubranil strel Vršića z 20 metrov.