Uredništvo    15. maj 2017
Darko Milanič po porazu z Aluminijem

Pobuda, vendar tudi nerazpoloženje

Maribor je po oceni Darka Milaniča proti Aluminiju, ki se bori za goli obstanek v 1. SNL, preveč tvegal in zato izgubil. Videl je celo pobudo svoje ekipe. Že v prvem polčasu je bilo 3:0.
Pripravljen sem na korak napre...
Darko Milanič je po za Maribor kar malce sramotnem porazu v Kidričevem vse skupaj pokomentiral v svojem slogu. Tudi tokrat ni bil kaj prida oster do svoje ekipe, še manj do sebe. Poraz je pripisal nekaterim spremembah, ki jih je uvedel, videl pa je tudi prevlado Maribora v prvem polčasu, v katerem so državni prvaki sicer prejeli kar tri zadetke!

Pričakoval sem tekmo, v kateri ne bomo optimalni, kar je razumljivo, potem ko smo že prvaki in imamo nekaj kadrovskih težav. Ekipa je bila relativno nova, z veliko igralci, ki so doslej manj igrali. Pričakoval sem, da ne bo lahko, nisem pa tega, da se bomo tako odzvali pri njihovih protinapadih. Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, čeprav smo z menjavami skušali nekaj narediti, dosegli ta zadetek, vendar prave prevlade nismo uspeli imeti. V prvem polčasu pa smo imeli pobudo, a premalo razpoloženih igralcev. Nasprotnik pa je bil zelo, zelo učinkovit iz protinapadov.

Milanič trdi, da je bila ekipa na tekmo dobro pripravljena.

Zadetke, ki smo jih dobili, bi morali preprečiti. Te situacije je treba reševati bolje. Bili smo pripravljeni na to, vemo, kako se je treba odzvati, toda nismo bili dovolj dobri. Pogovarjali smo se, da ne bo preprosto. Pomeni pa ta končnica dobro priložnost, da dobijo fantje, ki so manj igrali, tako pomembne tekmovalne minute. Zavestno sem šel v tveganje. V Kidričevem sta bila na igrišču Karničnik in Uskoković, ki doslej sploh še nista igrala. Bajde je dobil priložnost po daljšem času, Ahmedi drugič zapored. Hotića sem želel preizkusiti na bočnem položaju, saj bomo tudi v novi sezoni morali iskati rešitve, če se bo kje zapletlo.

Vem, da po takšnem porazu ni prijetno, vendar je edina prava odločitev, da tudi igralci, ki so jih prej manj, dobijo dovolj minut, mi pa odgovore. Brez te igralne prakse bodo težko pokazali, kaj zmorejo in v kolikšni meri lahko računamo na njih. Drži, da so mladi odvisni od ostalega dela moštva, v kakšnem dnevnem stanju je. Kljub temu pa sem v Kidričevem pričakoval več