Uredništvo    8. avgust 2016
1. SNL, 4. krog

Remi v vročem Ljudskem vrtu

Prvi večni derbi v letošnji sezoni ni dal zmagovalca. V prvem polčasu je Maribor povedel preko Milivoja Novakovića, v drugem pa je za delitev točk poskrbel Miha Zajc. Ljudski vrt razburil razveljavljen zadetek Sintayahuju Sallalichu.
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 11000, Sodnik: Nejc Kajtazovič
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Denis Šme, Rodrigo Defendi, Sintayehu Sallallich, Dare Vršič, Aleks Pihler (od 83. Dino Hotić), Marwan Kabha, Sunny (od 70. Marcos Morales Tavares), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Olimpija: Aleksander Šeliga, Dejan Kelhar, Antonio Delamea Mlinar, Kenan Bajrič, Rok Kronaveter (od 78. Danijel Miškić), Andraž Kirm, Darijan Matič, Denis Klinar, Miha Zajc, Blessing Eleke (od 66. Julius Wobay), Etien Velikonja.
Trener: Igor Biščan
V Mariboru se je večni derbi pred kar 11 tisoč gledalci začel z minuto molka v spomin na tragično preminula člana B ekipe Damjana Marjanovića in Zorana Baljaka, v nadaljevanju tekme pa je bilo s tribun Ljudskega vrta čutiti, da je tragedija povezala Maribor in njegove navijače, saj je tudi na krilih podpore s tribun Maribor v večjem delu prvega polčasa zasenčil vnovič bledo in mlačno Olimpijo, ki si v prvih 45 minutah ni priigrala niti ene omembe vredne priložnosti.

Po dinamičnem začetku je Maribor počasi pričel stopnjevati svoje napade in prvič Olimpijo stisnil v kot v deveti minut, ko je po predložku Denisa Šmeja v zadnjem hipu posredoval Dejan Kelhar. V 14. minuti je obramba Olimpije blokirala strel Dareta Vršiča, že v naslednjem napadu pa Nigerijec Sunny prvi sprožil strel v okvir vrat, a je Aleksander Šeliga njegov strel uspel ubraniti. Zasluženo vodstvo je sledilo štiri minute kasneje, ko je po čudovitem predložku Erika Janže z leve strani pravočasno stekel Milivoje Novaković in v slogu svojih številnih reprezentančnih akcij z volejem žogo pospravil v mrežo.

V nadaljevanju polčasa se je igra večinoma odvijala med obema kazenskima prostoroma, naslednja velika priložnost Maribora pa je sledila v 32. minuti, ko je po strelu Marka Šulerja, najboljšega igralca Maribora v prvem delu igre, obramba Olimpije žogo izbila z golove črte. Korošec se je do konca polčasa izkazal tudi z odličnimi obrambnimi akcijami, saj se je z natančnimi in učinkovitimi štarti napadalce zmajev redno spravljal v obup.

Drugi polčas se je začel z akcijo, ki bo zagotovo v naslednjih dneh predmet številnih razprav. Sintayahu Sallalich je kot vlak zdrvel mimo obrambe Olimpije na levi strani in prodrl vse do kazenskega prostora, nato podal žogo Sunnyju, ta pa mu jo je vrnil in Izraelec jo je na golovi črti porinil v gol. Sledilo je veliko veselje na tribunah, nato pa dolg posvet sodnikov, po katerem je padla odločitev, ki je Ljudski vrt za nekaj sekund spremenila v pravi kotel – gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja!

Olimpija je v 50. minuti vendarle uspela preko Mihe Zajca usmeriti strel v okvir gola, a Handanovič ob strelu po tleh ni imel težjega dela. Le nekaj trenutkov kasneje je Maribor izpeljal odličen protinapad, po katerem se je po podaji Novakovića Dare Vršič znašel v dobrem položaju za strel, a je meril preveč po sredini. V 57. minuti je imela Olimpija, ki je v nadaljevanju vendarle zaigrala bolj napadalno, najlepšo priložnost na tekmi. Po kotu je z razdalje sprožil Rok Kronaveter, žoga pa je od odboju od mariborske obrambe v loku zletela v mariborski gol in zadela prečko. Na naslednjo priložnost je bilo treba počakati do 77. minute, ko je po predložku z desne strani Novaković z glavo meril čez gol, dve minuti kasneje pa je sledil zadetek, ki je utišal Ljudski vrt. Denis Klinar je na desni strani poslal natančen predložek pred gol, tam pa se je najbolje znašel Miha Zajc in žogo z glavo ob vratnici poslal v gol.