Uredništvo    22. oktober 2016
1. SNL, 14. krog

Šuler sobotni junak Maribora

Maribor je bil boljši nasprotnik, bil je nevarnejši, Gorico pa je premagal z minimalnih 1:0. Edini zadetek na tekmi je po podaji iz kota in ob dotiku Mirana Burgiča dosegel mariborski branilec Marko Šuler.
1 : 0

Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Erik Janža, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Sintayehu Sallallich, Dejan Mezga, Dino Hotić (od 69. Blaž Vrhovec), Marwan Kabha, Marcos Morales Tavares (od 81. Luka Zahović), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Gorica: Gregor Sorčan, Miha Gregorič, Alen Jogan, Uroš Celcer, Matija Boben, Rok Grudina, Dejan Žigon (od 83. Sandi Arčon), Andrej Kotnik, Jan Humar, Rifat Kapić (od 66. Tilen Nagode), Miran Burgič (od 65. Bede Amarachi Osuji).
Trener: Miran Srebrnič
Druga od treh medsebojnih tekem, ki jih bosta v enem tednu odigrala Maribor in Gorica, se je odvila v prvenstvu, in sicer v Ljudskem vrtu. V mariborski ekipi je glede na pokal prišlo do kar osmih menjav, Darko Milanič pa je moral pred začetkom tekme poseči po menjavi, Dare Vršič ni bil nared, zamenjal ga je Dejan Mezga, Že v šesti minuti kar dobro obiskanega srečanja v Mariboru prva priložnost za domače, z leve strani je pred gol podal Janža, Milivoje Novaković pa je zapravil stoodstotno priložnost. Štiri minute pozneje znova Novaković, tokrat je žoga Celcerja zadela v ramo, protesti Mariborčanov, ki so zahtevali enajstmetrovko, pa niso zalegli.

Gorica se je postavila čvrsto, Mariborčani pa so poizkusili s streli, ko so le dobili priložnost. Sorčan je tako posredoval ob diagonalnem strelu Tavaresa po tleh v 19.minuti. Kotnik je dve minuti pozneje na drugi strani s prostega strela meril visoko čez gol. Potem je zapretil Hotić, Sorčan pa se je izkazal. V 25. minuti je Tavares streljal čez goriški gol, na drugi strani pa protinapad Gorice, ki ga je zaključil Kotnik, toda Handanović se je izkazal. Mariborčani so še poizkušali, Hotić je v 30. minuti streljal po tleh in mimo gola, Tavares pa je poizkusil z volejem, toda Sorčan je bil na mestu. Pred odhodom na odmor še tri omembe vredne akcije. Kapić je z levico v 38. minuti streljal čez gol, minuto pozneje pa je lepo kombinacijo Tavaresa in Hotića z nenatančnim strelom zapravil Novaković. V 41. minuti še poizkus Kotnika, toda Handanović je bil na mestu.

Drugi polčas se je začel s pritiskom Maribora in serijo podaj iz kota, ki je obrodila sadove v 48. minuti. Na prvi vratnici je do strela prišel Marko Šuler, žoge se je dotaknil tudi Miran Burgič, zletela pa je v gol, za hrbet nemočnega Gregorja Sorčana. Maribor je v teh trenutkih prevladoval, nato pa počasi izgubljal dominacijo. Gorica se je malce prebudila, vstopila sta dva nova igralca, toda naslednjo priložnost so si znova priigrali domači. V 57. minuti je Sorčan ubranil nevaren strel Dina Hotića. Sledila je še lepa priložnost z glavo osamljenega Sallallicha, ki pa je zgrešil cilj.

Goričani so se znova "oglasili" v 68. minuti, ko se je za strel odločil Kotnik, Handanović pa je dobro posredoval. Maribor je v teh trenutkih povsem padel, do 77. minute, ko je Novaković znova slabo streljal in zadel Sorčana. V 86. minuti je Maribor izvedel protinapad, štirje Mariborčani proti trem Goričanom, Sallallich je lepo zaposlil Novakovića, ki pa je s slabim obvladovanjem žoge zapravil še eno lepo situacijo na današnji tekmi. Srečanje v Ljudskem vrtu se je končalo z rezultatom 1:0, Maribor pa je (vsaj začasno) prevzel vodstvo na lestvici.