Uredništvo    11. marec 2017
1. SNL, 24. krog

Večer Mariborove stare garde

Maribor je v drugem polčasu z zadetki Milivojeja Novakovića, Dareta Vršiča in Marcosa Tavaresa zlomil odpor Aluminija, se mu maščeval za jesenski poraz in Olimpiji ušel na velikih devet točk razlike.
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 4500, Sodnik: Roberto Ponis
Maribor: Jasmin Handanovič, Mitja Viler, Aleksander Rajčevič, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Dare Vršič, Damjan Bohar (od 70. Dino Hotić), Marwan Kabha (od 27. Blaž Vrhovec), Aleks Pihler, Luka Zahović (od 79. Marcos Morales Tavares), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Sanin Muminović, Josip Zeba, Derrick Mensah, Žiga Škoflek, Milan Kocić, Matic Vrbanec (od 74. Mateo Panadić), Francesco Tahiraj, Denis Vezjak, Lovro Bizjak (od 87. Mihael Rebernik).
Trener: Slobodan Grubor
Maribor je imel nocoj proti ekipi z začelja lestvice Aluminiju vsaj dva krepka motiva za zmago, Zmaga bi mu pred jutrišnjim derbijem med Domžalami in Olimpijo prinesla kar devet točk prednosti pred Ljubljančani, za nameček pa bi se Aluminiju odkupil za sramoten poraz v jesenskem delu sezone, ko je klub iz bližnjega Kidričevega v Ljudskem vrtu slavil z 2:0

Na tribunah mariborskega stadiona se je zbralo kar 4.500 gledalcev, kar je upoštevajoč renome nasprotnika izjemen obisk. Maribor je prvič nevarno zapretil v osmi minuti preko Dareta Vršiča, v 22. minuti pa je poizusil še Damjan Bohar, a nenatančno. Le nekaj trenutkov kasneje je bil Darko Milanič prisiljen poseči po prvi menjavi, saj je Marwan Kabha zaradi poškodbe stegenske mišice mesto v enajsterici prepustil Blažu Vrhovcu. Maribor je do vodstva čakal skoraj do konca polčasa, nato pa je sledila precej sporna akcija in enajstmetrovka, ki bo v prihodnjih dneh zagotovo predmat različnih analiz. Rodrigo Defendi je v kazenskem prostoru ob poskusu strela padel po tleh, sodnik Roberto Ponis pa je ocenil, da je bil pri tem storjen prekršek in pokazal na belo točko. Ponavadi enajstmetrovke pri Mariboru izvaja kapetan Milivoje Novaković, ki pa je tokrat strel prepustil Luki Zahoviću, ki z Dominikom Glavino bije vse bolj napet boj za prvega strelca prvenstva. Zahović je bil natančen, s čimer je zadel že na tretji zaporedni tekmi in v drugem delu sezone na svoj račun vpisal že četrti zadetek.

Maribor je v nadaljevanju še naprej prevladoval, odpor gostov pa je dokončno strl v 64. minuti, ko je po vrhunski asistenci Vršiča v polno zadel Novaković. Le tri minute kasneje je bil aluminijasta ladija potopljena. Vršič je ob pomoči obrambnega zida zadel s prostega strela ter s svojim sedmim prvenstvenim zadetkom Maribor popeljal  vodstvo s 3:0. Aluminij je častni zadetek dosegel v 78. minuti, ko je po podaji Vezjaka zadel Lovro Bizjak, ki je z roba kazenskega prostora usmeril pravi projektil v vrata Jasmina Handanovića. Piko na i je osem minut kasneje postavil kapetan Maribora Marcos Tavares, ki je dolgem slalomu skozi obrambo gostov zadel s približno 18 metrov in postavil končni izid tekme.