Uredništvo    17. julij 2016
1. SNL, 1. krog

Vršič odrešil Maribor

Maribor in Koper sta se izmenjevala v priložnostih, pri čemer je izid 0:0 bolj odgovarjal Primorcem, ki so dobro onemogočali razvoj mariborske igre. Ko je vse kazalo na remi, je Vršič v 94. minuti zadel za zmago.

1 : 0

Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Adis Hodžić, Aleš Mertelj, Blaž Vrhovec, Aleks Pihler (od 63. Dare Vršič), Dino Hotić (od 79. Sintayehu Sallallich), Sunny (od 64. Milivoje Novakovič), Gregor Bajde, Marcos Morales Tavares.
Trener: Darko Milanič
Koper: Vasja Simčič, Toni Datković, Jefthon, Ivor Horvat, Šime Gregov, Matic Paljk (od 46. Patrik Posavac), Ruben Belima, Marko Krivičić, Senijad Ibričić, Joel Valencia (od 69. Matej Pučko), Zlatan Muslimović (od 90. Jaka Štromajer).
Trener: Igor Pamić
Po evropski preizkušnji proti Levskemu je Maribor danes v Ljudskem vrtu začel še sezono v domači 1. SNL. Tokrat v malce spremenjeni zasedbi kot v četrtek, Milivoje Novaković je recimo začel na klopi, v konici napada pa Sunny. Na sredini je priložnost prvič dobil novinec Aleks Pihler. Že v tretji minuti prva priložnost za Maribor, toda Sunny je bil neodločen pred Simčičem na golu Kopra. Do naslednjega strela je bilo v Ljudskem vrtu treba čakati do 17. minuti, ko je šibko streljal Bajde. Nekaj minut za njim se je za strel odločil še Pihler, tudi on je bil neuspešen. V 21. minuti pa prva resnejša priložnost za Koper - po podaji Belime z desne strani je z roba kazenskega prostora sprožil Valencia, a je Jasmin Handanović dobro posredoval.

Koprčani so v polju postajali vse boljši, Mariborčani pa so imeli z organizacijo igre znova ogromno težav. Znova so bili izrazito nekonkretni. Le iz standardnih situacij, kot proti Levskemu, so kazali potencial. V 36. minuti je tako do strela prišel Šuler, toda Simčič je dobro posredoval. Koprčani so imeli v prvem polčasu še eno nevarno priložnost, v 41. minuti je po podaji Muslimovića Ruben Belima švignil mimo Vilerja, prišel pred gol, a iz obetavne pozicije meril mimo. Mariborčani so odgovoril s strelom Pihlerja v 44. minuti, toda žoga je zletela čez gol.
Dino Hotić

Drugi polčas je že kmalu ponudil akcijo pred obema goloma. Najprej so v 50. minuti zapretili gostje, Belima je podal Muslimović je bil pred golom, z glavo je žogo poslal proti golu, tam pa je bil Blaž Vrhovec. Na drugi strani v naslednji minuti strel Hotiča, po tleh in preslabo za Simčiča. Darko Milanič s pretočnostjo žoge danes znova ni bil zadovoljen, zato je v 63. minuti osvežil zvezno vrsto. Pihlerja je zamenjal Vršič, hkrati pa še menjava v napadu, namesto Sunnyja je vstopil Novaković. Domače občinstvo z nekonkretno igro Maribora ni bilo zadovoljno in s tribun je bilo, podobno kot v četrtek, moč slišati nekaj žvižgov.

Novaković je v 66. minuti, potem ko mu je z desne strani lepo podal Hotić, osamljen streljal z glavo, toda odlično priložnost zastreljal, meril je namreč mimo gola. V 73. minuti znova lepa priložnost za Maribor, tokrat je žogo lepo odložil Novaković, Tavares pa streljal mimo gola. Dare Vršič je v 80. minuti iz kota podajal na drugo vratnico, žoga je nevarno zavila in šla proti golu, toda na koncu zgrešila cilj. V naslednji akciji znova poizkus Novakovića z glavo, veteran je žogo po podaji Hodžića zabil v tla, vse skupaj pa je bilo preslabo za Simčiča. Maribor je postajal vse nevarnejši in v 82. minuti se je zdelo, da bo le padel gol, ko je globinsko žogo Sallallicha v strel pretvoril Vršič, toda v blok je skočil prisebni Datković in rešil svoj gol. In ko se je zdelo, da bo tekma končana z izidom 0:0, je Dare Vršič v 94. minuti izkoristil podajo Vilerja, prehitel vse koprske branilce in matiral Simčiča.