Uredništvo    29. marec 2017
1. SNL, 26. krog

Vršič znova osrečil Maribor

Maribor vztraja na jasno začrtani poti do novega naslova prvaka. Vijoličasti so v 26. krogu 1. SNL gostili Radomlje in vknjižili nove tri točke. Za minimalno zmago z 1:0 je zadel njihov najboljši igralec Dare Vršič.
Štadion: Ljudski vrt, Gledalcev: 3500, Sodnik: Vojko Goričan
Maribor: Jasmin Handanovič, Marko Šuler, Mitja Viler, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Sandi Ogrinec (od 68. Sintayehu Sallallich), Dare Vršič (od 73. Marcos Morales Tavares), Blaž Vrhovec (od 85. Aleš Mertelj), Dino Hotić, Luka Zahović, Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Radomlje: Aljaž Ivačič, Rok Jazbec, Tin Karamatić, Domen Jugovar, Josip Balić, Mika Rokavec (od 72. Kristijan Šipek), Filip Janković (od 46. Amer Krcič), Leo Ejup, Igor Barukčič, Luka Gajić (od 66. Marko Nunič), Luka Cerar.
Trener: Adnan Zildžović
Maribor je danes v Ljudskem vrtu, kjer se je vnovič zbralo lepo število gledalcev, gostil  na papirju najlažjega tekmeca, zato so številni pristaši vijoličastih že vnaprej prišteli tri točke, vendarle pa na igrišču ni šlo tako zlahka kot v napovedih pred tekmo. Domači trener Darko Milanič je v prvič v državnem prvenstvu srečanje začel z mladim upom Sandijem Ogrincem, v drugem polčasu pa je prvič v drugem delu sezone zaigral tudi donedavno odrezani Izraelec Sintayahu Sallalich.

Maribor je srečanje odprl na najboljši možen način, saj je že v sedmi minuti Dare Vršič zadel z glavo po natančnem predložku Dina Hotića. V 23. minuti je imel najboljši mariborski strelec Luka Zahović veliko priložnost  za povišanje vodstva, a je z roba kazenskega prostora neoviran meril čez gol. Pet minut kasneje je z razdalje zapretil še Vršič, to pa je bilo bolj ali manj tudi vse od skromnega prvega dela igre.

V drugem delu je bil Maribor bolj konkreten v napadalnih akcijah, a je gostujoči vratar Aljaž Ivačič poskrbel, da so Radomlje rezultatsko ostajale v igri vse do konca tekme. V 51. minuti je nevaren strel Vršiča odbil v kot, dve minuti kasneje se je izkazal ob novem nevarnem strelu Zahovića, v 59. minuti pa je z obrambo preprečil še mariborski prvenec bočnega branilca Mateja Palčiča. Maribor je naslednjič zapretil v 79. minuti, ko je Marko Šuler žogo poslal čez gol, zadnja priložnost pa se je Mariboru ponudila v 86. minuti, ko je bil Zahović za nekaj centimetrov prekratek po podaji Marcosa Tavaresa.

Maribor proti Radomljam z igro ni blestel, kljub temu pa je bilo veselje ob zmagi dvojno, saj je ob novem porazu Olimpije prednost na vrhu lestvice povečal na bržčas že povsem neulovljivih 12 točk. Nov naslov državnega prvaka je praktično že v vitrinah.