Uredništvo    24. september 2016
1. SNl, 11. krog

Četrta zaporedna zmaga zmajev

Olimpija je upravičila vlogo favorita proti zadnje uvrščeni ekipi na lestvici Radomljam in ohranila vodstvo na vrhu prvenstvene lestvice. Prvenec Andraža Kirma, Miha Zajc prevzel vodstvo na lestvici strelcev.

2 : 0

Olimpija: Rok Vodišek, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Andraž Kirm, Darijan Matič (od 82. Ricardo Alves), Denis Klinar, Aljaž Krefl, Miha Zajc (od 66. Danijel Miškić), Rok Kronaveter, Leon Benko (od 70. Etien Velikonja), Blessing Eleke.
Trener: Igor Biščan
Radomlje: Aljaž Ivačič, Milan Anđelkovič, Gregor Kosec, Rok Jazbec (od 67. Dušan Stoiljković), Aleksander Zukič, Josip Balić, Marko Kovjenič, Liridon Osmanaj, Luka Cerar (od 72. Domen Jugovar), Miha Vidmar (od 54. Marko Nunič), Kristijan Šipek.
Trener: Adnan Zildžović
Andraž Kirm je dosegel svoj prvenec v majici Olimpije. (foto: SPS)
Navijači Olimpije so nocoj proti Radomljam, ki so minuli konec tedna doživele visok poraz proti Domžalam, pričakovali prvo strelsko "kanonado" letošnje sezone, a je ostalo bolj ali manj le pri željah. Zmaji so sicer rutinsko opravili svojo nalogo in nadaljevali serijo zmag, kljub temu pa z igro danes niso najbolj blesteli. Olimpija je pod vodstvom Luke Elsnerja zmagala na četrti prvenstveni tekmi zapovrstjo in peti skupno, bolj kot napadalni del ekipe pa trenutno izstopa čvrsta obramba, saj Olimpija pod Elsnerjem še naprej ob gol razliki 7:0 še ni prejela zadetka.

Olimpija je od začetne minute diktirala ritem igre in pletla obroč okoli vrat nekdanjega trenerja zmajev Aljaža Ivačiča. V šesti minuti je poizkusil Blessing Eleke, deset minut kasneje pa je po domiselni akciji Denisa Klinarja, Roka Kronavetra in Leona Benka streljal še Miha Zajc, a Ivačič ni imel težjega dela. V 19. minuti je Eleke poizkusil atraktivno s škarjicami, mreža pa se je naposled zatresla točno po pol ure igre, ko je po predložku Andraža Kirma z glavo meril Benko, odbito žogo pa je Zajc s svojim šestim prvenstvenim zadetkom pospravil v mrežo. Do izteka polčasa je imel Eleke še dve priložnosti za povišanje vodstva, a žoga ni našla poti v mrežo.

Olimpija je dvome o zmagovalcu rešila v 65. minuti, ko je v polno zadel še Kirm in se tako veselil svojega prvega zadetka v zeleno-beli majici. Do izteka srečanja je imela Olimpija preko Miškića in Elekeja še dve priložnosti za zadetek, v sodnikovem podaljšku pa je znova zablestel mladi vratar Rok Vodišek, ki je z dvema intervencijama poskrbel za to, da v prvi slovenski ligi še vedno ni prejel zadetka.