Uredništvo    29. oktober 2016
1. SNL, 15. krog

Domžale klonile na Stožicah

Luki Elsnerju je v derbiju kroga uspelo vknjižiti vse tri točke proti svojemu nekdanjemu klubu. Zmago je z zadetkom po izjemnem prodoru prinesel Andraž Kirm.
Štadion: Stožice, Gledalcev: 2500, Sodnik: Dragoslav Perič
Olimpija: Rok Vodišek, Dejan Kelhar, Antonio Delamea Mlinar, Kenan Bajrič, Danijel Miškić (od 73. Ricardo Alves), Rok Kronaveter, Andraž Kirm (od 85. Darijan Matič), Denis Klinar, Miha Zajc, Leon Benko, Etien Velikonja (od 76. Julius Wobay).
Trener: Safet Hadžić
Domžale: Adnan Golubović, Matija Širok, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Jure Balkovec, Luka Žinko, Jure Matjašič (od 57. Žan Majer), Marko Alvir (od 83. Veljko Batrović), Jan Repas (od 68. Luka Volarič), Lucas Mario Horvat, Slobodan Vuk.
Trener: Simon Rožman
Okrog 3.000 gledalcev si je v soboto ogledalo obračun dveh najmlajših trenerjev v 1. SNL, Luke Elsnerja in Simona Rožmana. Dogajanje na igrišču je dalo vedeti, da se oba trenerja dobro poznata (skupaj sta sodelovala v Domžalah). igra v Stožicah je bila dinamična, že v drugi minuti pa so prvič zapretili Domžalčani, streljal je Slobodan Vuk. Desetim minut pozneje je pri Olimpiji odgovoril Etien Velikonja, Adnan golubović je nerodno posredoval, toda žoga na njegovo srečo ni končala v mreži. V 19. minuti je poizkusil še bočni branilec Domžal Jure Balkovec, a tudi on ni bil dovolj natančen. Miha Zajc je bil po Velikonji naslednji, ki je poizkušal doseči zadetek, vendar mu to ni uspelo. V 31. minuti je vratnico zadel Leon Benko, potem pa se je dogajanje zgostilo na prostor med obema kazenskima prostoroma.

Nogometaši Olimpije so bolje krenili v drugi polčas. Zajc se je v 48. minuti znašel v prodoru, vendar mu je pot nehote prekrižal Benko. V 58. minuti pa gol. Dosegel ga je nekdanji slovenski reprezentant Andraž Kirm, ki je bil prvič sicer neuspešen, po obrambi domžalskega vratarja pa je prišel do žoge in jo poslal v mrežo. Gostje iz Domžal so si prizadevali izenačiti, vendar jim v preostanku drugega polčasa to ni uspelo. Proti golu mladega vratarja Roka Vodiška se je zvrstilo nekaj domžalskih strelov, toda ostalo je pri 1:0.
Komentarji: 27
<< < | 1 | 2 | 3 | > >> Starejši naprej | Novejši naprej
Werder Lunik 30.10.2016, 18:06 Prijavi komentar
Pa saj če prebereš moj komentar, potem lahko vidiš, da se tudi sam strinjam, da je taka praksa vsepovsod in ni nič neobičajnega. Ne vem kaj te to tako jezi. Bi pa osebno večkrat želel videt, da posojeni igralci igrajo proti svojemu klubu. (tudi taki primeri obstajajo, samo jih je manj - pač odvisno od pogojev, za katere se kluba dogovorita ob posoji) Takrat namreč pogosto posojeni igralci igrajo z dodatnim motivom, z več energije in volje ter znajo resno opozorit nase. Npr. Werderjev Kleinheisler je skoraj lastnoročno izigraval celotno obrambo, ko smo ga dali na posojo, pa je hotel pokazat, da je še vedno profesor za ostale veziste, ki jih je Skripnik takrat zadržal. Se pa strinjam, da če bi kdo izmed omenjenih zakrivil penal, prosti strel al kaj takega oz. prejel rdeči karton in tako naprej, da bi se takoj začela obtoževanja o namerni pomoči nasprotniku. Verjetno je vsaj včasih res pametno, da v določenih primerih igralci preprosto ne igrajo.
trikotna glava 30.10.2016, 17:51 Prijavi komentar
@werder, @pejo - kaj bosta porekla, da bi mi igrali proti Krškem in bi bil rezultat 0:0 in bi pol v 90. minut naš posojen igralec zakrivil 11-metrovko ( čisto slučajno ) in bi mi zabili in zmagali 1:0 . Tak da prosim ne nekaj na pamet, dosti boljše je da posojen igralec, katerega klub nima možnost odkupa, potem tudi ne igra proti ekipi, katera ga je posodila. In tak je po celi Evropi.
Werder Lunik 30.10.2016, 13:36 Prijavi komentar
Enako, tudi sam raje vidim, da posojeni igrajo vse tekme, sploh so pa še posebej motivirani proti klubu, ki jih je posodil naprej. Takrat vsaj vidiš česa so zares sposobni in če si zaslužijo čimprejšnji povratek nazaj. Res pa je, da je praksa posojanja igralcev, ki proti "svojemu" klubu ne smejo igrat (določila v pogodbi za posojo) precej pogosta in glede tega res ne moremo ničesar očitat Mariboru, ker se to le dogaja povsod, pa naj gre za najmočnejše lige ali pa že napol eksotične.
pejo2310 30.10.2016, 13:29 Prijavi komentar
jaznpodperam posojo igralcev drugim klubom v 1.SNL ampak pod pogojem da igrajo vse tekme...a ni bolj da imaš težke tekme v prvi ligi...tko ekipa dobi izkusne,kilometrino in se pripravlja za tezje tekme(evropa)...
franjoz 30.10.2016, 12:48 Prijavi komentar
Posoja igralcev in mnenja iz strani politike je popolnoma zgrešena.Posoja igralcev iz strani športa pa je povsem upravičena!Igralci ki ne morejo igrati v prvi ekipi so pa perspektivni naj igrajo v drugih klubih in si nabirajo kilometrino!!!!Bomo politizirali ali raje igrali??????
trikotna glava 30.10.2016, 12:25 Prijavi komentar
Ko zmanjka argumentov, ko udariš z resnico in ko več noben tega nemore zanikat, potem so še v tistih zadnjih izdihljajih komentarji tipa "Teorija Zarote" - "hahahahh" - "Droge" ... , da bi se prikrila tista ena in edina resnica. Nebo Vam uspelo. Resnica je samo ena, neglede kakšne stvari Vi not vlačite v te debate z namenom, da bi jo izkrivili/priredili.
Valencian 30.10.2016, 12:09 Prijavi komentar
Kako sploh zberete v MB-ju za droge če ste vsi brezposelni, goddamit.
trikotna glava 30.10.2016, 12:01 Prijavi komentar
No, to pa mislim da ne drži. Več držav ima B-ekipo, le 1 ligo nižje od A-ekipa. Naši so pač skopirali model iz Nemčije, kjer mora biti med A-ekipo in B-ekipo - 2 ligi razlike. Drugače, pa od letošnje sezone, bo lahko bila B-ekipa, le 1 ligo nižje od A-ekipe. Torej če bo NK MB B prvak 3. lige, kot je bil recimo lani, bo napredoval in smel igrati v 2. ligi. In vse te odločitve sprejema NZS. Ima pa ogormno opcij na voljo.
pejo2310 30.10.2016, 11:48 Prijavi komentar
da nesmes imet klub 2 v 2 ligi ...ima direktn vpliv na regularnost tekmovanja ...samo Španija je dovolila Realu pa Barci pa še to nisem čist prepričan...
trikotna glava 30.10.2016, 11:24 Prijavi komentar
@pejo - o kakem pravilu ti to s strani FIFA ? Lahko malo razložiš, ker nevem kaj misliš in ti tudi nemorem odpisat.