Uredništvo    30. november 2016
1. SNL, 19. krog

Nova zmaga Olimpije

Olimpija je uspela priti do svoje 13. zmage v sezoni. Zmaji so na Stožicah premagali Celjane (2:1). Za Olimpijo sta zadetka dosegla tujca, prvega je zabil Leon Benko, pod drugega pa se je podpisal Ricardo Alves.
2 : 1
Olimpija: Rok Vodišek, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Andraž Kirm, Denis Klinar, Miha Zajc (od 87. Marko Vukčević), Danijel Miškić, Ricardo Alves, Leon Benko (od 71. Etien Velikonja), Mario Jurčević, Blessing Eleke (od 55. Aris Zarifovič).
Trener: Igor Biščan
Celje: Matic Kotnik, Jure Travner, Damir Hadžič, Elvedin Džinić, Žiga Kous, Janez Pišek, Nino Pungaršek (od 75. Rudi Vancaš Požeg), Amar Rahmanović, Goran Cvijanovič, Matej Podlogar (od 81. Irfan Hadžić), Lovre Čirjak (od 46. Dalibor Volaš).
Trener: Dušan Kosić
Olimpija je v 19. krogu 1. SNL gostila Celjane, ki so v prejšnjem krogu izgubili proti Domžalam, Olimpija pa je premagala Aluminij. Aktualni državni prvaki so po pričakovanjih prevladovali v posesti žoge, vendar kaj prida prepričljivi v svoji igri niso bili. V 12. minuti je bilo nevarno pred golom Celja, Eleke je podal, Zajc pa je bil prepozen. Minuto prej je Eleke streljal sam, Kotnik je bil na mestu. Ljubljančani so nato poizkušali preko Zajca, vendar brez uspeha. Po pol ure igre je v Stožicah vendarle padel gol. Zajc je poslal visok predložek, do odbite žoge je prišel hrvaški napadalec Leon Benko in zadel za 1:0. Tri minute pozneje je streljal Eleke, a bil premalo natančen. Pred odhodom na odmor je Olimpija povedla z 2:0, po kombinaciji z Elekejem je zadel vezist Ricardo Alves. Celjani so bili v prvem delu igre praktično nenevarni.

Po 50 minutah igre je domačega trenerja Luko Elsnerja doletela velika skrb, bočni branilec Denis Klinar je namreč prejel drugi rumeni in posledično rdeči karton ter moral z igrišča. Potek tekme se je ob številčni prednosti gostov spremenil, Celjani so namreč začutili priložnost. Kdo ve, kako bi se vse skupaj končalo, če bi Matej Podlogar v prvi akciji po Klinarjevi izključitvi bolje znašel pred Vodiškom. V 64. minuti se je sicer zdelo, da bi gostje lahko izvlekli kaj več, zadel je namreč Amar Rahmanović. Zadetek pa je bil premalo, Olimpija je namreč uspela zadržati prednost ter tekmo pripeljati do konca. Omeniti velja sicer še poizkusa Volaša ter predvsem Cvijanovića, toda mladi Vodišek je na golu Olimpije tudi danes dobro opravil svoje delo.