Uredništvo    27. november 2016
1. SNL, 18. krog

Olimpija premagala Aluminij

Olimpija je dobila svojo tekmo 18. kroga 1. SNL proti Aluminiju, ki ga je premagala z rezultatom 3:0. Za Zmaje so zadetke dosegli Kelhar, Miškić in Alves. Olimpijo zdaj sredi tedna čakajo Celjani.

3 : 0

Olimpija: Rok Vodišek, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Andraž Kirm, Darijan Matič, Denis Klinar, Danijel Miškić (od 72. Jakob Novak), Mario Jurčević, Blessing Eleke, Leon Benko (od 46. Ricardo Alves), Etien Velikonja (od 83. Marko Vukčević).
Trener: Igor Biščan
Aluminij: Luka Janžekovič, Vedran Turkalj, Lovro Cvek, Nemanja Jakšić, Josip Zeba, Milan Kocić, Dejan Krljanovič (od 69. Dejan Petrović), Žiga Škoflek, Toni Petrović (od 60. Mihael Rebernik), Matic Vrbanec, Blaž Kramer (od 77. Alexander Srdić).
Trener: Slobodan Grubor
Nedeljska tekma v Stožice ni privabila kaj prida veliko gledalcev, zbralo se jih je namreč le okrog tisoč. Olimpija je tekmo odigrala pod rezultatskim pritiskom, kajti včeraj sta zmagala tako Maribor (premagal je Krško) kot tudi Domžale (premagale so Celje). Začetek ni bil ravno navdušujoč, saj Ljubljančani kar lep čas niso uspeli razviti igre do te mere, da bi si pripravili priložnost. V 15. minuti so tako kot prvi zapretili gostje. Krljanović je streljal mimo gola. So pa državni prvaki izkoristili svojo prvo pravo priložnost na tekmi. V 17. minuti je s prostega strela predložek poslal Velikonja, skočil je Dejan Kelhar in premagal gostujočega vratarja Janžekoviča. Zgodnje vodstvo je Zmajem olajšalo delo. Velikonja je čez nekaj minut nato poizkušal še sam, a ni bil uspešen. Olimpija je po 32 minutah igre vodila z 2:0, ob odbitku od gostujoče obrambe je zadel Danijel Miškić. Darijan Matić je imel pet minut pozneje na nogi 3:0, toda po podaji Jurčevića je izkušeni vezist zadel le vratnico. Pred odhodom na odmor še intervencija Roka Vodiška po strelu Nemanje Jakšića, toda brez spremembe izida.

Olimpija je, čeprav na igrišču tudi danes ni blestela, zanesljivo korakala novi zmagi naproti. To bi si lahko zagotovila že predčasno, če bi v 52. minuti po podaji Kirma zadel Velikonja, vendar ni, prav tako ne Eleke. Nigerijski napadalec pa je v 56. minuti vendarle prispeval k zadetku. Potegnil je po desni strani, podal v sredino, tam je bil Ricardo Alves, ki je zadel za končnih 3:0. Gostje iz Kidričevega so danes prezgodaj zaostali, da bi iz te tekme lahko izvlekli kaj več, četudi se v Ljubljano niso prišli le branit. Zanimivo, Olimpija je danes imela žogo sicer več v svoji posesti, a imela kljub trem doseženim zadetkom manj strelov na gol od Aluminija, ki je streljal devetkrat, Olimpija pa le osemkrat.