Uredništvo    27. avgust 2016
1. SNL, 7. krog

Olimpija razočarala in izgubila

Zmaga v Domžalah je bila preblisk Olimpije, ki pa ni trajal. Ljubljančani so v Stožicah znova spomnili na znane težave v igri ter Kopru dovolili, da je do zmage prišel z enim samim strelom v okvir gola.
0 : 1
Olimpija: Aleksander Šeliga, Dejan Kelhar, Aris Zarifovič (od 60. Denis Klinar), Antonio Delamea Mlinar, Kenan Bajrič (od 89. Aljaž Krefl), Danijel Miškić, Julius Wobay (od 65. Blessing Eleke), Rok Kronaveter, Andraž Kirm, Miha Zajc, Etien Velikonja.
Trener: Marijan Pušnik
Koper: Vasja Simčič, Toni Datković, Jan Andrejašič, Gregor Sikošek, Šime Gregov, Senijad Ibričić, Joel Valencia (od 73. Courage Pekuson), Jakov Biljan, Ruben Belima (od 90. Marin Jurina), Zlatan Muslimović (od 93. Patrik Posavac), Matej Pučko.
Trener: Igor Pamić
Današnja tekma je za Olimpijo štela kot priložnost za potrditev in nadgradnjo zmage v Domžalah, potrebovala pa je tudi vse tri točke za prevzem vodstva na lestvici, kajti Gorica je z zmago proti Domžalam skočila na vodilno pozicijo. Začetek srečanja v Stožicah ni ponudil razburljive igre, ekipi sta se dvoboja lotili previdno. Prvi strel na tekmi je v peti minuti, po prodoru po levi strani, sprožil Etien Velikonja, a zadel le zunanji del mreže. Koprčani, ki so se postavili kompaktno, so odgovorili v 15. minuti, Muslimović je z desnico meril mimo gola. Sledilo je obdobje manj zanimive igre brez priložnosti. Dogajanje je nekoliko raživel strel Kronavetra v 31. minuti, ki pa je bil za Simčiča vendarle preslab. Drugače je bilo v 37. minuti, ko je Miha Zajc odmeril precizno, zadel okvir gola, žoga pa se je odbila nazaj v polje. Proti koncu prvega polčasa so domačini zaigrali nekoliko bolje, pritisnili so višje. Wobay je v 38. minuti streljal mimo gola. Zadnji strel v prvem polčasu pa je, po predložku Kronavetra s prostega strela, pripadel Delamei, vendar je branilec Olimpije z glavo streljal visoko čez gol.

Olimpija je drugi polčas začela bolj ambicoozno kot prvega. V 50. minuti je obrambo Kopra "premešal" Velikonja, lepo zaposlil Wobaya, ki pa se v obetavnem položaju ni znašel. Miškić je v 52. minuti sprožil po tleh, Simčič z njegovim strelom ni imel večjih težav. Je pa bila precej bolj nevarna akcija iz 56. minute, ko je s prostega strela podal Kronaveter, z glavo pa je iz neposredne bližine zgrešil Zarifović in se pri tem še poškodoval. Zamenjal ga je Klinar. V 63. minuti je imel Zajc lepo priložnost za gol. Z leve strani je prišel pred gol Kopra, nameril, a na razočaranje občinstva streljal čez gol. V 65. minuti vendarle sprememba izida v Stožicah. Iz svojega drugega strela na tekmi so zadeli gostje, in sicer z desne strani Ruben Belima. Domača obramba je zahtevala ofsajd, kajti Šeligi je poleg v prepovedanem položaju zakrival eden od koprskih nogometašev. Sledile so minute pritiska Ljubljančanov, ki jih je z nenatančnim strelom z glavo zaključil Delamea. Koprčani so v drugem polčasu vidno zavlačevali, ob praktično vsakem prekršku so nogometaši Kopra ostali na tleh in uspešno, vključno z nato sicer porumenelim vratarjem Simčičem, "kradli" sekunde.

Olimpija je tudi danes delovala nepovezano, z veliko igre "na pamet" in precejšnjimi razdaljami med linijami. Kronaveter se je zato pogosto vračal nazaj in skušal povezati igro, toda največkrat je ostalo pri nenatančnih žogah daleč v napad, kjer je osamljenemu Velikonji družbo delal rezervist Eleke. Olimpiji je zmanjkovalo časa, energije in idej. V 91. minuti je imel Eleke, po podaji Zajca, na nogi 1:1, toda Nigerijec je streljal mimo gola. Tako kot tudi v 92. minuti, po podaji Velikonje. Koper je tekmo na koncu dobil in to po zaslugi enega samega strela v okvir gola, skupno pa je na tekmi zbral dva strela. Olimpija na drugi strani 12.