Uredništvo    23. oktober 2016
1. SNL, 14. krog

Olimpija zapravila vodstvo

Po 14. krogu imamo novega vodilnega na lestvici državnega prvenstva! Olimpija je s slabo igro v Velenju iztržila le (0:0) in tako že drugič v letošnji sezoni proti knapom ostala brez zmage.
0 : 0
Rudar: Borivoje Ristić, Senad Jahič, David Kašnik (od 85. Nikola Tolimir), Mateo Mužek, Mitja Lotrič (od 90. Sven Dodlek), Damjan Trifkovič, Klemen Bolha, Stjepan Babić, Dominik Glavina, John Mary (od 89. Mate Eterović), Amer Krcič.
Trener: Marijan Pušnik
Olimpija: Rok Vodišek, Kenan Bajrič, Antonio Delamea Mlinar, Rok Kronaveter (od 77. Julius Wobay), Andraž Kirm, Denis Klinar, Miha Zajc, Marko Vukčević, Danijel Miškić, Leon Benko (od 70. Blessing Eleke), Etien Velikonja.
Trener: Igor Biščan
Po slabi predstavi zmajev na večnem derbiju je bil v zraku scenarij, ki so se ga v Ljubljani najbolj bali in sicer da bi po porazu proti največjemu tekmecu izgubli še vodstvo na prvenstveni lestvici. V kraju, ki je lani Ljubljančanom prinesel naslov državnega prvaka, je Olimpija iztržila le remi, že drugič v letošnji sezoni ostala brez zmage proti Rudarju in pred prihajajočim derbijem z Domžalami prvič v letošnji sezoni točkovno zaostala za Mariborom.

Gostujoči strateg Luka Elsner je tokrat opravil nekaj sprememb v začetni enajsterici in sicer je od prve minute presenetljivo začel Marko Vukčević, v napadu pa je tokrat Etien Velikonja dobil prednost pred Blessingom Elekejem.

Pred kar 2.000 gledalci so zmaji prvič močno zapretili že v četrti minuti preko Mihe Zajca, osem minut kasneje pa je z razdalje poizkusil še strelec zgodovinskega zadetka v minuli sezoni Rok Kronaveter. V 23. minuti je po napaki nekdanjega knapa Denisa Klinarja do priložnosti prišel John Mary, a se je v obrambi s posredovanjem vnovič izkazal Kenan Bajrić.

Kmalu po začetku drugega polčasa si je Olimpija preko Velikonje priigrala najlepšo priložnost za zmago, a Šempetrčan v obračunu ena na ena ni uspel premagati nocoj zelo razpoloženega vratarja Rudarja Borivoja Ristića. Srb je nekaj minut kasneje odlično posredoval še ob strelu Zajca, v zadnji tretjini tekmi pa so bili nevarni tudi gostitelji, ki so zapretili preko Maryja in Senada Jahića.

Olimpija je v celoti gledano vnovič razočarala svoje navijače in kot že tolikokrat v letošnji sezoni demonstrirala, da njena igra nikakor ne more steči.
Komentarji: 19
Tito81 24.10.2016, 10:37 Prijavi komentar
Po moje je resnica vmes... Ekipa ni tako slaba, kot eni pišete in Elsner ni tako dober kot nekateri pišete... najbolj mi je všeč, da se mandariču kolca po Pušniku.... Star rek pravi, da se zmagovalnega konja ne menja... OK, bil je drekač od človeka, ampak po slačilnici pa je ropotal s trdo roko in to Olimpija rabi! Sedaj pa imajo... Upam, da se poberejo v dobrobit lige...
Dr. Axler 24.10.2016, 07:37 Prijavi komentar
Ronnie_10 Rožman je sodeloval z Elsnerjem in z moštvom Domžal že pol več kot pol sezone, on samo nadaljuje delo, zato mu verjetno ni težko in ima rezultate, Elsner pa je komaj prišel v razglašeno moštvo egoistov, s to ekipo bo težko kaj naredil, žal ne more parirat MB, napačno kadrovanje....Benko, Ejup, Crnomarković, Vukčević, Eleke, Zarifović pa še kdo nimajo kaj iskat v Olimpiji.....upam, da na pavzi Elsner sam pripelje nove okrepitve po svoji meri
nilab 24.10.2016, 00:02 Prijavi komentar
Pravo razdejanje -sranje je v Olimpiji. Igra na ravni 2. lige,; prosim Pejo omenjaš pripravljenost igračev in kritiziraš Vanolija. Ne morem se strinjat Elzner je skoraj dva meseca že v Olimpiji, še več na začetku je bilo ok in so zmagovali. Zadnje čase pišurija in Maribor nas je brez muke prehitel - po desni!. Sigurno sedanji trenerji so fejst fantje, toda niso dorasli tem našim balerinam,in v tem grmu tiči zajec. Dobr so plačani in se zajebavajo in igro ustvari lahko nekdo, ki to zna, si upa, ter je brezkompromisen; to so neodvisni trenerji Pušnik, Gliha, Bevc, Kosić in podobni! Protega je izobražen gospod in upam da vidi problem, sj je skozi zraven? P...a nas bo Aluminij iz pokala izloču?
garfild 23.10.2016, 22:29 Prijavi komentar
Edina krivca za stanje v Olimpiji sta Protega in Elsner, ker z vsem maslom, ki ga imata na svojih glavah enostavno nista v stanju vspostaviti avtoritete in piramide odločanja v ekipi. Zakaj je angleška liga najboljša? Zato ker imajo klubi odnos do igralce kot do tržne robe, kot so imeli nekoč do sužnjev za prodajo. Samo tega odnosa ne moreš imeti če si bil suženj. In to je problem in Protege in Elsnerja. Podobni problemi so tudi v MB kjer imajo na oblasti podobno ekipo nekdanjih galjotov, ki podobno kot v Lj nikakor noče razumeti da so galjoti vzgajani predvsem in samo za prodajo in jih je treba temu primerno dresirati ne pa jim dajati človeških pravic in pravice odločanja.
pejo2310 23.10.2016, 21:25 Prijavi komentar
Elsner ni slab trener a je on kriv da so igralci preslabo kondicjsko pripravljeni...tko kot je bumbar reku Egoizem in ekipa ni ekipa ...
Bumbar 23.10.2016, 20:54 Prijavi komentar
Razen dejstva, da so nekateri od ključnih igralcev Olimpije izven forme ( Kronaveter, Eleke, Zajc..) oziroma poškodovani ( Mitrovič, Vidmar... ) je bistvena razlika v primerjavi z lansko šampionsko ekipo ( in to takšna, ki jo opazijo tudi laiki kot jaz ), v tem, da v moštvu ni več tistega žara in notranje kemije. Ta je tista, ki lahko prevaga tekme v pozitivno smer, ko že imaš občutek, da ne gre in je vse izgubljeno. Moje mnenje pač. Upam, da se to spremeni, saj si želim, da ima moj MB močnega rivala, ki bo pripomogel k še večji konkurenčnosti na evropskem prizorišču.
Ronnie_10 23.10.2016, 20:23 Prijavi komentar
Elsner je slab trener, žal. Zna igrat obrambno,kej dost druzga pa ne zna. Boljš bi blo Rožmana vzet. Benkota pijanga pa nagnat čimprej.
Werder Lunik 23.10.2016, 20:22 Prijavi komentar
Ni konec sveta zarad stanja lestvici pač pa skrbi, da nima igra ne repa ne glave oz. vse skupaj deluje, kot da se jim ne da. Kot da bi morali za kazen igrat. Glede na to, da so verjetno najbolje plačan nogometni kolektiv v državi (ne vem če majo v MB višje plače) in da redno prejemajo plačila, kar je pri nas prej izjema, kot pravilo, da imajo omogočene dobre pogoje za delo, da za njimi stoji veliko število pristašev, da konec koncev zastopajo državnega PRVAKA.. Potem naj se pa obnašajo statusu primerno, sicer zagovarjam kazni. Ostre kazni, če je treba. Elsner pa upam, da neha delat v rokavicah z njimi in postane ostrejši, ker tole ne pelje nikamor več. Upam da v sredo iztržijo vsaj remi v Kidričevem, da ne bo še sramotnega izpada iz pokala. Vseeno pa verjamem v to ekipo, če le pokažejo srce. Olimpija!
Kritik+ 23.10.2016, 20:06 Prijavi komentar
Za takšno stvar, kot je naredil Benko je v Domžalah Elsner suspendiral Morela. Se bo v Olimpiji tudi upal to narediti ? Za mir v slačilnici gre. Me prav zanima. Sicer pa igra brez repa in glave. Res je kot je v prenosu rekel Bevc - trener z dobro retoriko in malo kilometrino.