Uredništvo    1. avgust 2016
1. SNL, 3. krog

Olimpija zlomila Krško

Težje od pričakovanj, s precej težav v igri in po zaostanku v prvem polčasu je Olimpija na zadnji tekmi tretjega kroga 1. SNL le uspela premagati Krško. Ljubljančani so z zmago tudi prevzeli vodstvo na lestvici.
Štadion: Stožice, Gledalcev: 1000, Sodnik: Andrej Žnidarčič
Olimpija: Aleksander Šeliga, Aleksander Šeliga, Dejan Kelhar, Aris Zarifovič, Kenan Bajrič, Danijel Miškić, Andraž Kirm, Darijan Matič, Denis Klinar (od 69. Marko Vukčević), Miha Zajc, Etien Velikonja.
Trener: Marijan Pušnik
Krško: Marko Zalokar, Marko Dušak, Klemen Šturm, Damjan Vuklišević, Dejan Urbanč (od 64. Dejan Vokić), Miha Drnovšek, Žiga Jurečič, Martin Kramarič, Filip Dangubić, Rok Baskera (od 72. David Bučar), Tim Čeh.
Trener: Rok Zorko
Olimpija je danes dobila priložnost, da z zmago prevzame vodilno pozicijo na lestvici 1. SNL. Danes je debitiral tudi novinec v ekipi Danijel Miškić, ki je na sredini igrišča zaigral ob kapetanu Darijanu Matiću. Prvi strel na tekmi se je zgodil v tretji minuti, ko je slabo zaključil Miha Zajc. Isti nogometaš je še boljšo situacijo slabo izkoristil v 12. minuti, ko mu je žogo lepo odložil Etien Velikonja. Tri minute zatem je Velikonja z diagonalnim strelom poizkušal sam, a tudi on udaril mimo gol. Krčani, ki so tekmo začeli previdno, so zadeli že iz svojega prvega poizkusa. Tekla je 23. minuta, Zarifović ni uspel zaustaviti Dangubića, ki je streljal, Šeliga je žogo odbil, a le do Martina Kramariča, ki je Krško popeljal v vodstvo. Veselje gostov je trajalo šest minut, ko so zadeli tudi domači. Danijel Miškić je najprej podal Velikonji, njegov strel je bil blokiran, do žoge pa je znova prišel Miškić in s strelom ob vratnici premagal Zalokarja. Po doseženem zadetku kmalu še en strel Ljubljančanov, z leve strani je po tleh streljal Eleke, a brez težav za Zalokarja.

Velikonja si je danes očitno močno želel gola, tudi v 37. minuti je namreč poizkušal doseči gol, tokrat s prostega strela precej z desne strani, Zalokar pa je žogo odbil. Takoj v naslednji minuti so imeli svojo priložnost tudi Krčani, znova Kramarič, ki je vtekel pred gol, kamor je prejel ostro in močno žogo z desne strani, ki je preletela kar tri branilce Olimpije. Mladi nogometaš ni najbolje reagiral in žoga je zletela krepko mimo gola. Velikonja je na drugi strani v 42. minuti znova poizkušal, tokrat je njegov strel z levico končal precej mimo cilja. Olimpija v prvem polčasu znova ni briljirala, bila je sicer več pri žogi od na favorizirane domačine taktično dobro pripravljenega nasprotnika, toda brez pravega učinka. Krčani so v 43. minuti znova zapretili, znova je to storil Kramarič, ki je tokrat streljal diagonalno po tleh in le za las zgrešil gol! Pred odhodom na odmor pa vendarle sprememba izida. Olimpija je, z veliko mero sreče, prišla do vodstva. Zajc je podajal globinsko žogo v kazenski prostor Krškega, tam se je eden od branilcev z drsečim startom vrgel pod noge Elekeju, odbil žogo, a le v Nigerijca, od katerega se je žoga odbila in pri tem lobala vratarja Zalokarja, na koncu pa pristala v mreži!

Tudi drugi polčas je s priložnostjo začela Olimpija, Eleke je podal z leve strani, z volejem pa je poizkušal Velikonja, a bil premalo natančen. Krčani so skušali odgovoriti preko Čeha v 56. minuti, a brez uspeha. Miškić se je v 59. minuti znašel v lepi priložnosti, žogo mu je za strel lepo nastavil Zajc, toda Hrvat je meril nenatančno. Zajc, ki je v drugem polčasu malce popravil slab vtis iz prvega dela igre, se je nato za strel odločil še sam, vendar mu ni uspelo zadeti. Je pa Primorec v 64. minuti znova lepo podal, tokrat vtekajočemu Kirmu, ki je žogo slabo obvladal in si jo odbil predaleč ter posledično zapravil lepo pozicijo za zaključni strel.

Miškić je v 72. minuti še enkrat več poizkušal ogroziti Zalokarja, vratar Krškega pa je bil na mestu. Na drugi strani je imel v 73. minuti nekaj dela tudi Šeliga, rezervist Vokić je namreč streljal s prostega strela. Zajc je v 78. minuti znova poizkušal, tokrat z roba kazenskega prostora, streljal je po tleh, preslabo za Zalokarja, ki je dobro posredoval tudi v 79. minuti. Pred koncem srečanja še en strel gostov, Dangubić je skrajno z desne nastreljal Šeligo. V drugi minuti sodnikovega podaljška še en gol. Po podaji iz kota je z glavo zadel Dejan Kelhar in postavil končni izid srečanja - 3:1. Z zmago je Olimpija prevzela vodstvo na lestvici, toda njena igra tudi nocoj ni bila prepričljiva.