Uredništvo    11. december 2016
1. SNL, 21. krog

Še eno razočaranje Olimpije

Maribor je z včerajšnjim porazom Olimpiji poklonil možnost za osvojitev jesenskega naslova, toda Ljubljančani tega darila niso znali izkoristiti. Proti Krškemu so povedli, a nato z njim le remizirali.
Štadion: Stožice, Gledalcev: 3000, Sodnik: Dragoslav Perić
Olimpija: Rok Vodišek, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Miha Zajc, Marko Vukčević, Danijel Miškić (od 73. Darijan Matič), Rok Kronaveter (od 68. Jakob Novak), Ricardo Alves, Leon Benko (od 67. Etien Velikonja), Mario Jurčević, Blessing Eleke.
Trener: Luka Elsner
Krško: Marko Zalokar, Klemen Šturm, Damjan Vuklišević, Robert Pušaver, Jan Gorenc, Žiga Jurečič, Dejan Vokić (od 74. Arafat Mensah Ibrahim), Damir Sadiković, Miljan Škrbić (od 84. Nermin Haljeta), Filip Dangubić, Tim Čeh (od 51. Martin Kramarič).
Trener: Tomaž Petrović
Maribor je z včerajšnjim porazom v Domžalah Olimpiji na široko odprl vrata do prvega mesta na lestvici in jesenskega naslova. Ljubljančani so za nameček igrali še doma in to s Krškim, česar pa niso znali izkoristiti. Začelo se je sicer po njihovih željah. Prvo priložnost na tekmi si je v 11. minuti, po podaji Leona Benka, pripravil Miha Zajc, toda gostujoči vratar Zalokar je bil na mestu. V naslednji akciji so gostitelji zadeli. Kombinirala sta Benko in Kronaveter, žogo pa je nato s strelom v spodnji desni kot v mrežo poslal Zajc. Ljubljančani so znova zapretili v 23. minuti, ko je s strelom poizkušal reprezentant Kronaveter, Zalokar pa se je znova izkazal. Krčani kljub zaostanku niso odnehali, iz minute v minuto so "rasli" na igrišču, Olimpija pa je znova kazalo neprepričljivo podobo, kakršno spremljamo že pretežni del letošnje sezone. V prvem polčasu smo videli še en strel Kronavetra, toda tudi tega je Zalokar ubranil.

Zalokarja je nova preizkušnja čakala na začetku drugega polčasa, znova je poizkušal Kronaveter, ki danes ni bil deležen lepega slovesa s strani ljubljanskih navijačev. Slednji so mu očitno zamerili napovedan odhod iz kluba. Krčani so imeli v 59. minuti priložnost za izenačenje, ko je Robert Pušaver meril proti praznemu golu, a je vse skupaj rešil Dejan Kelhar. Izkušeni branilec je bil nekaj minut pozneje vpleten pri prejetem golu Olimpije, Miljan Škrbić je poravnal izid. Gostje iz Krškega so imeli v 75. minuti priložnost za vodstvo, Mensahov strel pa je bil blokiran, nato pa je isti igralec streljal še mimo gola. Ricardo Alves bi v nadaljevanju lahko odločil sicer vse prej kot atraktivno tekmo, toda Portugalec je lepo priložnost zakockal. Ostalo je pri izidu 1:1, ki bo bledi igri Olimpiji danes nikakor ne more biti v ponos. Sploh glede na vložek.