Uredništvo    2. oktober 2016
1. SNL, 12. krog

Velikonja za zmago na Gubcu

Olimpija je v Krškem naletela na žilavega nasprotnika, ki je vodilno ekipo lige pošteno namučila. Olimpija do vodstva po avtogolu Šturma, gol za novo zmago pa je dosegel Etien Velikonja.
Štadion: Stadion Matije Gubca, Gledalcev: 1500, Sodnik: Roberto Ponis
Krško: Marko Zalokar, Marko Dušak, Marko Krajcer, Klemen Šturm, Robert Pušaver, Arafat Mensah Ibrahim, Damir Sadiković, Žiga Jurečič, David Bučar (od 66. Tim Čeh), Filip Dangubić, Martin Kramarič.
Trener: Stipe Balajić
Olimpija: Rok Vodišek, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Andraž Kirm (od 70. Etien Velikonja), Denis Klinar, Aljaž Krefl, Miha Zajc, Rok Kronaveter, Ricardo Alves (od 64. Darijan Matič), Leon Benko (od 85. Julius Wobay), Blessing Eleke.
Trener: Igor Biščan
(foto: nkolimpija.si)
Olimpija je zadnjo tekmo pred reprezentančnim premorom odigrala v Krškem, kjer domače moštvo vselej igra bolje kot v gosteh in je temu primerno tudi točkovno uspešneje. Začetek tekme pa se je kljub temu odvil po željah gostov iz Ljubljane, saj so Krčani v osmi minuti kar sami poskrbeli za zaostanek, potem ko je Klemen Šturm z nerodnim izbijanjem premagal lastnega vratarja. Le nekaj minut pozneje so Ljubljančani prvič streljali tudi sami, poizkus je Ricardo Alves, krški vratar Zalokar pa je bil na mestu. Pet minut zatem je bilo nevarno tudi pri gostujočim golom, Bučar je bil v nevarni akciji, a se je izkazal mladi Rok Vodišek. Nadaljevanje ni ponudilo zaključnih strelov, ekipi sta bili v tem segmentu, na resda razmočenem igrišču, skrajno zadržani. Omeniti velja le še strel Denisa Klinarja, ki pa za domači gol v resnici ni bil nevaren.

Nogometaši Olimpije so se v drugem delu igre razživeli in postali nekoliko bolj nevarni za domači gol. Prvi poizkus v drugem polčasu je pripadel Roku Kronavetru, Zalokar pa je danes dobro opravljal svoje delo. Nenatančen je bil tudi Blessing Eleke, ki je najprej poizkušal sam, v 60. minuti pa je bil še podajalec Kronavetru, toda žoga nikakor ni želela za hrbet Zalokarja. Pritisk Olimpije ni obrodil sadov, Krčani pa so s hitrim protinapadom in ob zmedi v gostujoči obrambi uspeli izenačiti. V 68. minuti je to storil Mensah. Trenerja sta v nadaljevanju menjala, pri Olimpija pa je med drugim v igro vstopil Etien Velikonja, ki je zamenjal Andraža Kirma. Ljubljančani so še naprej neuspešno streljali na nasprotni gol, preko Zajca, Elekeja in Benka, šele z golom Velikonje v 79. minuti (po prodoru) pa znova povedli. Eleke je imel pred koncem srečanja na nogi 3:1, lahko bi celo podal Velikonji, vendar je Nigerijec zapravil tudi to priložnost.