Uredništvo    23. julij 2016
1. SNL, 2. krog

Zmaga brez pravega sijaja

Olimpija je navkljub nenavdahnjeni predstavi upravičila vlogo favorita ter z zadetkoma Mihe Zajca in Blessinga Elekeja v gosteh z 2:0 premagala Radomlje. Zmaji zbirajo točke, a zbujajo veliko pomislekov.

0 : 2
Radomlje: Aljaž Ivačič, Tadej Rems, Milan Anđelkovič, Rok Jazbec (od 75. Žan Kumer), Tin Karamatić, Gal Primc (od 70. Dušan Stoiljković), Marko Kovjenič, Igor Barukčič, Luka Cerar (od 56. Domen Jugovar), Liridon Osmanaj, Marko Nunič.
Trener: Adnan Zildžović
Olimpija: Aleksander Šeliga, Dejan Kelhar, Kenan Bajrič, Aris Zarifovič (od 46. Antonio Delamea Mlinar), Ricardo Alves, Jakob Novak (od 55. Etien Velikonja), Andraž Kirm, Darijan Matič, Denis Klinar (od 85. Marko Vukčević), Miha Zajc, Blessing Eleke.
Trener: Luka Elsner
Olimpija je v Domžalah, prvoligaškem domovanju Radomelj, upravičila vlogo favorita in zmagala, vendar pa še enkrat več nalogo opravila veliko težje od pričakovanj ter oddajala podobo ekipe, ki se mora v kočljivih situacijah preveč zanašati na individualno kakovost svojih najboljših posameznikov.

Trener zmajev Rodolfo Vanoli je presenetil z začetno enajsterico, iz katere je izpadel strelec zmagovitega zadetka s prve tekme proti Celju Etien Velikonja. Zmaji so ob začetku tekme vzpostavili nadzor na igrišču ter zapretili v peti minuti preko Denisa Klinarja, nato pa je sledilo dolgo obdobje nezanimive igre, v katerem si nobena od obeh ekip ni priigrala nobene omembe vredne priložnosti.

V drugem polčasu je bil pritisk veliko bolj na strani Olimpije, ki je imela še naprej ogromno težav pri razvijanju svojih napadov. Šepala je slaba igra v srednji vrsti, tudi edini napadalec Blessing Eleke pa je bil dolga obdobja igre povsem odrezan od svojih soigralcev. V 55. minuti je Vanoli le reagiral ter mladeniča Jakoba Novaka zamenjal z Velikonjo, nekdanji reprezentant pa je nemudoma v igro  zmajev vnesel nekaj sveže energije ter že deset minut po vstopu s strelom po tleh ogrel pesti domačega vratarja Aljaža Ivačiča. V naslednjem napadu je Olimpija dolgo uro slabega in neambicioznega nogometa prekinila z lepo akcijo, v kateri sta se izkazala Denis Klinar z izjemno asistenco ter Miha Zajc, ki je z glavo neubranljivo zadel radomeljsko mrežo. Pri tem je trčil v domačega branilca Roka Jazbeca in pri tem utrpel močnejši udarec v glavo, a je po nekaj negotovih trenutkih vendarle lahko nadaljeval tekmo.

Klinar in Zajc, najboljša posameznika v vrstah zmajev, sta na identičen način skoraj zakuhala še en zadetek, a je v 77. minuti Zajc iz nekoliko manj ugodnega položaja meril preveč po sredini vrat. Radomlje, ki so se nocoj osredotočile predvsem na defenzivni del igre, so zapretile v 86. minuti, ko je Domen Jugovar s 15 metrov meril čez gol, tik pred koncem tekme pa je zablestel Nigerijec Blessing Eleke, ki je v protinapadu mojstrsko izigral in preigral veterana Milana Anđelkovića ter dosegel enega svojih doslej najlepših zadetkov v majici Olimpije.