Uredništvo    4. december 2016
1. SNL, 20. krog

Zmaji tokrat strelsko razigrani

Olimpija je na zadnji tekmi predzadnjega jesenskega kroga visoko s 4:1 ugnala zadnje uvrščene Radomlje in ohranila točko zaostanka za Mariborom. Ljubljančani so bili še posebej učinkoviti iz prekinitev.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 500, Sodnik: Rade Obrenović
Radomlje: Aljaž Ivačič, Denis Lidjan, Rok Jazbec (od 83. Grega Marinšek), Tin Karamatić, Aleksander Zukič, Marko Kovjenič, Filip Janković, Igor Barukčič, Kristijan Šipek (od 63. Domen Jugovar), Marko Nunič, Luka Cerar (od 78. Gal Primc).
Trener: Adnan Zildžović
Olimpija: Rok Vodišek, Antonio Delamea Mlinar, Dejan Kelhar, Miha Zajc, Marko Vukčević, Danijel Miškić, Rok Kronaveter (od 75. Etien Velikonja), Ricardo Alves (od 77. Jakob Novak), Leon Benko (od 88. Dorian Babunski), Mario Jurčević, Blessing Eleke.
Trener: Safet Hadžić
Olimpija je predzadnji preizkus jesenskega dela prvenstva opravila v bližnjih Domžalah, kjer je še tretjič v letošnji sezoni ugnala zadnje uvrščene Radomlje. Gostitelji so obračun pričakali po veliki zmagi proti Domžalam, danes pa so bili proti Ljubljančanom brez najmanjših možnosti za presenečenje. Olimpija je tako zabeležila tretjo zaporedno zmago, od poraza na večnem derbiju proti Mariboru pa je na zadnjih sedmih tekmah osvojila kar 17 od 21 možnih točk.

Trener Olimpije Luka Elsner je ob kazni Denisa Klinarja mesto na desnem boku obrambne vrste zaupal Črnogorcu Marku Vukčeviću, na levi strani pa je še enkrat več začel Mario Jurčević. Etien Velikonja je še enkrat več srečanje začel s klopi za rezervne igralce.

Olimpija je začela vlogi favorita primerno in že v tretji minuti zapretila preko Mihe Zajca, ki je s petnajstih metrov za malo meril čez gol. V 18. minuti je domača obramba s hrabrim posredovanjem zaustavila zelo obetaven protinapad gostov, mreža pa se je prvič zatresla tri minute kasneje, ko je domači branilec Aleksandar Zukić z nespretnim posredovanjem premagal svojega vratarja. Osem minut kasneje je prvič zapretil zadnje čase strelsko učinkoviti Hrvat Leon Benko, najlepši trenutek tekme pa je sledil v 44. minuti, ko je Rok Kronaveter s 30 metrov sijajno izvedel prosti strel in premagal Aljaža Ivačiča.

Tudi v nadaljevanju je prevladovala Olimpija, ki je dvakrat resno zapretila preko Zajca in Benka, a je bil domači vratar v obeh primerih na mestu. Tretji zadetek je padel v 70. minuti, ko je po akciji iz kota zadel Antonio Delamea Mlinar, v izteku srečanja pa sta padla še dva zadetka. Najprej je na 4:0 po novem kotu s peto povišal rezervist Etien Velikonja, Srb Filip Janković pa je tri minute pred koncem rednega dela sam stekel pred Roka Vodiška in postavil končni izid tekme.