Uredništvo    2. april 2017
1. SNL, 27. krog

Hat-trick Maryja v štirih minutah!

Rudar iz Velenja je na zadnji tekmi 27. kroga popravil statistike proti odpisanim Radomljam, ob zmagi s 5:1 pa je s hat-trickom v pičlih štirih minutah zasijal John Mary.

1 : 5
Radomlje: Aljaž Ivačič, Rok Jazbec, Tin Karamatić (od 46. Gal Primc), Leo Ejup, Igor Barukčič, Luka Gajić (od 70. Filip Janković), Robi Jakovljevič, Josip Balić, Kristijan Šipek, Amer Krcič, Marko Nunič (od 57. Dorian Babunski).
Trener: Adnan Zildžović
Rudar: Matej Radan, Mateo Mužek, Jean Claude Billong, Darko Zec, Marko Iharoš, Damjan Trifkovič, Klemen Bolha, Leon Črnčič (od 47. Bojan Vručina), Stjepan Babić, Dominik Glavina, John Mary.
Trener: Marijan Pušnik
(foto: NK Rudar Velenje / Jurij Kodrun)
Na zadnji tekmi 27. kroga je Rudar iz Velenja prekinil serijo treh zaporednih porazov in proti prvoligaški "kanti za nabijanje" popravil svoje lastne statistike ter se vrnil na zmagovita pota. Velenjčani so večino dela opravili že v prvem delu igre, ko so povedli kar s 4:0, v nadaljevanju pa so tekmo le še rutinirano privedli do konca.

Rudar je imel prvo priložnost v 14. minuti, ko se je John Mary sam znašel pred domačim vratarjem Aljažem Ivačičem, a je ob poskusu z lobom meril čez gol. Kmalu zatem je sledil štiriminutni Maryjev ples, v katerem je bilo konec vseh dvomov o zmagovalcu. Kamerunec je v 17. minuti najprej zadel z glavo, nato je že v naslednjem napadu izkoristil grobo napako Lea Ejupa, tri minute kasneje pa se je znašel še v gneči in Rudar popeljal v vodstvo s 3:0. Tik pred koncem prvega polčasa je padel še četrti zadetek, ki ga je po mojstrsko izvedenem prostem strelu dosegel Hrvat Stjepan Babić.

Po premoru je gostujoči vratar Vanja Radinović iz neznanih razlogov vročega Maryja pustil v slačilnici, izid iz prvega polčasa pa je narekoval precej odprto predstavo, v kateri ni manjkalo priložnosti. Gostitelji so častni zadetek dosegli v 55. minuti, ko je z glavo zadel Rok Jazbec, slabih petnajst minut kasneje pa je Bojan Vručina zadel vratnico. Končni izid tekme je osem minut pred koncem postavil Dominik Glavina, ki je tako znova prevzel vodstvo na lestvici strelcev.