Uredništvo    12. maj 2017
1. SNL, 33. krog

Koper zabil štiri gole Radomljam

Koprčani so v Radomljah prepričljivo vknjižili nove tri točke, z njimi pa napovedujejo kandidaturo za vsaj končno peto mesto v ligi. Zabili so štiri gole.

0 : 4
Radomlje: Aljaž Ivačič, Rok Jazbec, Gal Primc (od 56. Dorian Babunski), Robi Jakovljevič, Marko Kovjenič (od 46. Amer Krcič), Filip Janković, Leo Ejup (od 47. Grega Marinšek), Igor Barukčič, Luka Gajić, Marko Nunič, Luka Cerar.
Trener: Adnan Zildžović
Koper: Marijan Antolović, Toni Datković, Ivor Horvat, Šime Gregov, Ruben Belima (od 60. Marko Krivičić), Kevin Kokorović, Senijad Ibričić, Courage Pekuson (od 70. Luka Vekić), Nermin Hodžić (od 76. Theofanis Tzandaris), Sandi Križman, Matej Pučko.
Trener: Igor Pamić
Peto mesto Celja so napadli Koprčani, ki so po pričakovanjih dobili tekmo 33. kroga 1. SNL v gosteh pri Radomljah. Koprčani so v Radomljah, ker ob zakljulku sezone igrajo na domačem igrišču, ker v Domžalah prenavljajo igrišče, povedli že po nekaj minutah igre. Ruben Belima je podal, Sandi Križman pa je Koprčane popeljal v vodstvo z 1:0. Domačini so imeli preko Marka Nunića priložnost za izenačenje, vendar se ni izšlo, prav tako se ni izšlo gostom, ki so napadali preko Senijada Ibričića. Belima je v 23. minuti znova ogrožal Ivačiča, ki je pet minut pozneje grdo kiksnil. Praznega gola pa nato ni zadel Križman. Pred odhodom na odmor smo videli še eno obrambo domačega vratarja in tudi drugi zadetek Kopra, ki ga je dosegel Hodžić.

Ekipa hrvaškega trenerja Igorja Pamića je tlakovala pot do nove in hkrati pomembne zmage. V 56. minuti je Koper vodil že s 3:0, ko je zadel Belima. Radomlje so imeli priložnost za vsaj častni zadetek, ko je v 64. minuti po prekršku Hodžića enajstmetrovko dosodil glavni sodnik, toda Barukčić ni uspel premagati gostujočega vratarja. Za kočnih 4:0 je zadel Theofanis Tzandaris, ki je mrežo zatresel v sodnikovem podaljšku.