Uredništvo    6. avgust 2016
1. SNL, 4. krog

Novinca do prvih točk

V domžalskem športnem parku so se nogometaši Radomelj in Alumunija razšli z delitvijo točk, po kateri sta v četrtem krogu državnega prvenstva oba prišla do svojih prvih točk.
Štadion: Športni park v Domžalah, Gledalcev: 400, Sodnik: Alen Borošak
Radomlje: Aljaž Ivačič, Milan Anđelkovič, Denis Lidjan, Žan Kumer, Tin Karamatić, Marko Kovjenič (od 55. Domen Jugovar), Igor Barukčič, Dušan Stoiljković, Luka Cerar (od 82. Rok Jazbec), Marko Nunič (od 66. Luka Gajić), Kristijan Šipek.
Trener: Adnan Zildžović
Aluminij: Kristian Lipovac, Nemanja Jakšić, Vedran Turkalj, Josip Zeba, Anton Rogina (od 81. Dejan Petrović), Dejan Krljanovič, Žiga Škoflek (od 86. Francesco Tahiraj), Denis Vezjak, Lovro Bizjak, Robert Kurež (od 56. Blaž Kramer), Matic Vrbanec.
Trener: Slobodan Grubor
V domžalskem športnem parku smo po dolgem času videli prvoligaški obračun dveh ekip, ki sta se v isti sezoni skupaj preselili v višji rang tekmovanja. V prvih treh krogih sta imela oba precej težav s prilagajanjem na tekmece, saj sta vknjižila tri poraze, v četrtem krogu pa sta oba vendarle prišla do prvih točk.

Gostje iz Štajerske so zapretili prvi in sicer že v peti minuti, ko je po strelu Roberta Kureža dobro posredoval domači vratar Aljaž Ivačič. Gostitelji so povedli v 16. minuti, ko je po visokem predložku Marka Kovjenića vratar Aluminija Kristijan Lipovac slabo ocenil let žoge in prejel zadetek. Le minuto kasneje je z roba kazenskega prostora zapretil nogometaš Aluminija Rogina, na odmor pa so vendarle šli bolj zadovoljni domači nogometaši, ki so vodili z 1:0.

Kmalu po začetku drugega dela igre so rdeči iz Kidričevega izenačili. Po kotu je v polno zadel Lovro Bizjak, isti nogometaš pa je ponovil vajo v 69. minuti, ko je na identičen način dosegel še drugi zadetek na tekmi. Zadnji zadetek na tekmi je v 77. minuti dosegel s strani Olimpije posojeni napadalec Radomelj Luka Gajić, ki je ujel dolgo žogo in s strelom po tleh dosegel svoj prvoligaški prvenec. Do izteka polčasa sta zaradi dvojnih rumenih kartonov oba ostala brez enega igralca, rezultat na semaforju pa se ni več spreminjal.