Uredništvo    25. november 2016
1. SNL, 18. krog

Rudar podaljšal agonijo Radomelj

Velenjski Rudar je dobil petkovo tekmo 18. kroga 1. SNL proti Radomljam, ki tako ostajajo brez zmage. Prvi strelec lige Dominik Glavina zabil svoj deseti gol to sezono.
2 : 0
Rudar: Matej Radan, Darko Zec (od 71. Jean Claude Billong), Mateo Mužek, Marko Iharoš, Klemen Bolha, Stjepan Babić, Damjan Trifkovič, Mitja Lotrič (od 66. Bojan Vručina), Mate Eterović (od 77. Denis Grbič), Damir Grgić, Dominik Glavina.
Trener: Vanja Radinović
Radomlje: Aljaž Ivačič, Rok Jazbec, Denis Lidjan, Grega Marinšek, Aleksander Zukič, Josip Balić, Domen Jugovar, Filip Janković, Igor Barukčič (od 83. Robi Jakovljevič), Luka Gajić (od 62. Marko Nunič), Kristijan Šipek (od 68. Luka Cerar).
Trener: Adnan Zildžović
Prva tekma 18. kroga 1. SNL je bila odigrana že danes, in sicer so na stadionu Ob jezeru v Velenju gostovale zadnjeuvrščene Radomlje. Domačini so v uvodnih minutah prevzeli pobudo, nevarna sta bila predvsem Mitja Lotrič in Dominik Glavina, vendar žoga ni želela v mrežo. Gostje so potem nekako prišli k sebi in zaigrali bolje. Na trenutke so bili boljši nasprotnik, vendar do odhoda na odmor v Velenju pravih priložnosti za zadetek ni bilo več.

Drugi polčas so s priložnostjo bolje začeli domačini. Po podaji Mitje Lotriča je bil v lepi situaciji pred golom Mate Eterović, ki pa žoge ni dobro zadel, tako da je gostujoči vratar Aljaž Ivačič svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Radomlje so znova vzpostavile ravnotežje na igrišču, potem pa prejele zadetek. Vručina je bil podajalec, svoj deseti zadetek to sezono pa je dosegel prvi strelec lige Dominik Glavina. Rudar je dobil krila in v 82. minuti povedel z 2:0. Kot je izvedel Denis Grbić, v kazenskem prostoru pa je najvišje skočil Damir Grgić in postavil končni izid srečanja.