Uredništvo    7. avgust 2016
1. SNL, 4. krog

"Evropska" zmaga Domžal

Domžale so se v Velenju zavihtele na drugo mesto prvenstvene lestvice. Po izpadu iz Evrope je mešana postava Domžal praktično nevtralizirala Rudar, mu zabila dva gola, zapravila pa še eno enajstmetrovko.
0 : 2
Rudar: Matej Radan, David Kašnik, Senad Jahič, Mateo Mužek, Jean Claude Billong, Mario Babić (od 88. Anže Pišek), Stjepan Babić, Damjan Trifkovič, Dominik Glavina (od 46. Bojan Vručina), John Mary, Damir Grgić (od 54. Nikola Tolimir).
Trener: Vanja Radinović
Domžale: Adnan Golubović, Alvaro Brachi, Miha Blažič, Gaber Dobrovoljc, Žan Majer (od 65. Zeni Husmani), Juninho, Amedej Vetrih, Luka Volarič (od 59. Jan Repas), Marko Alvir, Benjamin Morel, Elvis Bratanovič (od 82. Antonio Mance).
Trener: Simon Rožman
(foto: nkdomzale.si)
Nogometaši Domžal so se še v petek mudili v angleški prestolnici, danes pa jih je čakalo nepredvidljivo gostovanje v Velenju, kjer je Rudar prejšnji konec tedna vzel mero Kopru. Pri Domžalah je prišla do izraza dolga klop, saj se gostom ni poznala izčrpanost po zahtevnem evropskem obračunu proti West Hamu. Varovanci Luke Elsnerja so rutinirano prišli do druge prvenstvene zmage v letošnji sezoni, že sam začetek tekme pa se je odvil po željah Domžal, ki so povedle v osmi minuti srečanja. Po kotu je Elvis Bratanović žogo vrnil pred vrata, tam pa je David Kašnik storil prekršek nad Amedejem Vetrihom in zakuhal najstrožjo kazen. Zanesljiv izvajalec je bil Francoz Benjamin Morel, ki v začetku letošnje sezone kaže odlično formo.

V 29. minuti je po podaji Morela z glavo zapretil branilec Miha Blažič, nogometaši Rudarja pa si v prvem delu igre niso priigrali nobene omembe vredne priložnosti.

V drugem polčasu so bili še naprej  nevarnejši gosti, prebudil pa se je tudi Rudar, ki je prvič zapretil preko junaka zmage proti Kopru Johna Maryja. Kamerunec je bil nevaren tudi v 56. minuti, Domžale pa so imele naslednjo veliko priložnost v 69. minuti, ko je Juninho z 20 metrov za las meril mimo vrat. Naslednja priložnost se je Domžalam ponudila dobrih deset minut kasneje, ko je v akciji dveh Francozov sodnik znova pokazal na belo točko. Domači branilec Jean Claude Billong je v kazenskem prostoru zrušil rojaka Morela, isti igralec pa je vnovič meril z enajstih metrov, a žogo tokrat poslal čez gol. Drugi zadetek je padel v 86. minuti, ko je po kotu najprej z glavo meril Blažič, po odbiti žogi Mateja Radana pa se je na pravem mestu znašel Juninho, ki se je veselil že svojega tretjega prvenstvenega zadetka v letošnji sezoni.