Uredništvo    25. september 2016
1. SNL, 11. krog

Konec serije ob nepravem trenutku

Maribor je z novo povprečno predstavo v Velenju iztržil le točko, končal serijo šestih zaporednih zmag in pred prihajajočim derbijem z Domžalami zaostanek za vodilno Olimpijo povečal na štiri točke.
1 : 1
Rudar: Matej Radan, Mateo Mužek, Jean Claude Billong (od 46. Damir Grgić), Darko Zec, Damjan Trifkovič, Mitja Lotrič (od 88. Sven Dodlek), Klemen Bolha, Stjepan Babić, Anže Pišek, Bojan Vručina (od 91. Mate Eterović), John Mary.
Trener: Marijan Pušnik
Maribor: Jasmin Handanovič, Erik Janža, Denis Šme, Rodrigo Defendi, Matej Palčič, Sintayehu Sallallich, Dare Vršič (od 67. Marcos Morales Tavares), Aleks Pihler (od 64. Damjan Bohar), Marwan Kabha, Luka Zahović (od 74. Sunny), Milivoje Novakovič.
Trener: Darko Milanič
Maribor je v zadnjih tednih nanizal šest zaporednih zmag, a se pri tem nekajkrat izvlekel skozi šivankino uho, zato je že namignil na to, da konec serije ni prav daleč. Zgodil se je v Velenju, kjer so varovanci Darka Milaniča odigrali sila povprečno tekmo, na kateri je v statističnem smislu celo prevladoval Rudar, ki je v okvir mariborskih vrat usmeril kar devet strelov (Maribor le tri - op.a), tudi razmerje v kotih (8:1) pa je bilo močno na strani gostiteljev.

Trener Maribora Darko Milanič je glede na tekmo s Koprom opravil le eno zamenjavo in sicer je namesto Marcosa Tavaresa začel veteran Milivoje Novaković, že tretjič zapovrstjo pa je od prve minute začel Luka Zahović.

Maribor si je prvo lepo priložnost priigral že v četrti minuti, ko se je po podaji Dareta Vršiča v odličnem položaju za gol znašel Milivoje Novaković, ki pa je žogo brcnil le v velenjskega vratarja Mateja Radana. Dve minuti kasneje je sledila prva velika priložnost Rudarja po strelu Kamerunca Johna Maryja z 18 metrov, z izjemno reakcijo pa se je izkazal Jasmin Handanović, ki je s skrajnimi močmi žogo izbil v kot. Maribor je povedel v 26. minuti, ko je po podaji Marwana Kabhe na levi strani do žoge prišel Novaković in se z lepim zadetkom - tretjim v letošnji sezoni - odkupil za zapravljeno priložnost iz začetka tekme. Dve minuti kasneje je z velike razdalje nevarno meril Bojan Vrućina in znova ogrel pesti Handanovića, Maribor pa je imel tik pred koncem polčasa še eno priložnost za vodstvo, ko je po novi podaji Kabhe z ugodnega položaja zapretil Zahović, a meril le v zunanji del mreže.

Prvih dvajset minut nadaljevanja ni prineslo pretiranega razburjenja, vse pa se je spremenilo v 66. minuti, ko je po podaji Klemena Bolhe z 12 metrov meril Vručina in z lepim strelom pod prečko poskrbel za izenačenje. Šest minut kasneje so Velenjčani po dvoboju med Kabho in Maryjem zahtevali enajstmetrovko, a je piščalka Damirja Skomine ostala nema. V 78. minuti je rezervist Sunny meril čez prečko, do izteka srečanja pa so veliko več želje po zmagi pokazali Velenjčani, a poskusi Bolhe, Zeca in Eterovića niso našli poti v mrežo.

Maribor je z remijem povečal zaostanek za Olimpijo, že prihodnji konec tedna pa ga čaka težak preizkus proti Domžalam, ki so na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah zabile kar deset zadetkov.