Uredništvo    17. maj 2017
1. SNL, 34. krog

Ničla na tekmi bitke za obstanek

Rudar in Aluminij po današnjem neposrednem obračunu v 34. krogu nista še varna za obstanek v ligi. Z remijem (2:2) sta si razdelila točki. Projekt investitorjev v Velenju ne navdušuje.

2 : 2

Rudar: Matej Radan, Mateo Mužek, Jean Claude Billong, Darko Zec (od 46. Damir Grgić), Marko Iharoš, Klemen Bolha (od 77. Mitja Lotrič), Leon Črnčič, Stjepan Babić, Bojan Vručina, Dominik Glavina (od 87. Sven Dodlek), John Mary.
Trener: Marijan Pušnik
Aluminij: Luka Janžekovič, Mateo Damiš, Vedran Turkalj, Mihael Rebernik, Derrick Mensah, Vedran Mesec (od 83. Alen Krajnc), Žiga Škoflek (od 64. Francesco Tahiraj), Milan Kocić, Matic Vrbanec, Denis Vezjak (od 71. Josip Zeba), Blaž Kramer.
Trener: Slobodan Grubor
Rudar se je Aluminiju in Krškemu pridružil v bitki za obstanek v 1. SNL, kar je glede na smele obljube t.i. investitorjev zagotovo neuspeh. Danes so imeli Velenjčani priložnost, da se odlepijo od omenjenih vendarle manjših klubov, toda to jim ni uspelo. Z Aluminijem so imeli obilo težav. Gostje so povedli v 18. minuti, ko je zadel Rebernik. Maloštevilni gledalci so nato v 29. minuti videli izenačenje, ko je zadel Vručina. Samo dve minuti pozneje so domačini povedli, Vručina je bil podajalec, Zec pa strelec. Še pred odmorom pa novo izenačenje, zanj je v 38. minuti poskrbel Rebernik.

Očitno je remi ustrezal obema ekipama, kajti v drugem polčasu je bilo videti precej manj ambicij. Domačini so bili nekoliko bolj nevarni, toda vseeno niso pustili najboljšega vtisa, kajti zapravili so lepo priložnost, da bi se izognili "visenju" v zadnjih dveh krogih.