Uredništvo    7. april 2017
Izvrsten prodor občasnega reprezentanta v četrtfinalu pokala

Nejc Skubic se je za razliko od Dejana Kelharja, Matica Finka in Mirala Samardžića uspel prebiti v polfinale turškega pokala in se izkazal z izjemno akcijo in podajo za gol.
Vardar zapustil še Sedloski
Konyaspor je po dramatičnem povratnem obračunu s Sivassporjem, za katerega ni igral poškodovani Dejan Kelhar, tudi po zaslugi Nejca Skubica napredoval v polfinale turškega pokala

Skubic je s soigralci potreboval zadetek v zaključku tekme, potem ko je Sivasspor v 57. minuti izenačil, napredovanje pa je Konyasporju zagotovil prav nekdanji član Domžal. Občasni reprezentant, ki ga ni bilo v kadru selektorja Srečka Katanca za pomembno kvalifikacijsko tekmo s Škotsko (0:1), je po izjemnem prodoru podal strelcu Morykeju Fofani, ki je prispeval odločilni gol in Konyasporju zagotovil polfinalni zmenek s Kasimpaso.

Ta je za polfinale ugnala Rizespor Matica Finka, ki je spet igral in se vedno bolj uveljavlja v vrstah novega kluba. Miral Samardžić je z Akhisarjem izgubil z Istanbulom Basaksehirjem (1:3) in odigral le prvi polčas, tako kot Rajko Rotman, ki je s Kayserisporjem še drugič z identičnim rezultatom izgubil z velikanom Fenerbahčejem (0:3).