Uredništvo    8. marec 2017
Liga prvakov, osmina finala

Noro! Barca piše zgodovino!

Verjeli ali ne, Barcelona je preživela! Zgodovinski zaostanek za štiri gole je uspela obrniti na povratni tekmi proti PSG, potem ko je tudi na Nou Campu prejela gol, a jih zabila kar šest! Junak Sergi Roberto!
18.11.2017 | Evropske lige
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Deniz Aytekin (NEM)
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 65. Arda Turan), Rafinha (od 76. Sergi Roberto), Ivan Rakitić (od 84. André Gomes), Javier Mascherano, Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Paris SG: Kevin Trapp, Thiago Silva, Layvin Kurzawa, Marquinhos, Lucas Moura (od 55. Angel Di Maria), Thomas Meunier (od 93. Grzegorz Krychowiak), Marco Verratti, Adrien Rabiot, Blaise Matuidi, Julian Draxler (od 75. Serge Aurier), Edinson Cavani.
Trener: Unai Emery
Je mogoče? To vprašanje že tri tedne spremlja priprave na povratno tekmo osmine finala Lige prvakov med Barcelono in PSG, ki so ju ločevali štirje goli. Katalonci so v tekmo vstopili odločno, z jasno namero po hitrem golu in ta cilj tudi uresničili. Že v tretji minuti nekaj zmede pred golom PSG, vlečenje za dres Messija in Verrattija, največ spretnosti pa je pokazal Luis Suarez, ki je žogo potisnil čez golovo črto. Katalonci so stiskali proti golu PSG, naslednji, ki je zapretil pa je bil v 10. minuti Mascherano. Isti igralec je nato na drugi strani igral z roko v kazenskem prostoru, vendar brez enajstmetrovke. Sledila sta dva nevarna strela Barcelone, najprej Messija v 15. minuti s prostega strela, nato pa še Neymarja z leve strani, z diagonalo, ki je zletela za las mimo gola.

Sledilo je obdobje igre brez priložnosti, ki ga je s strelom "presekal" Iniesta, vendar brez uspeha. PSG je bil v prvem polčasu precej nemočen in nenevaren. Šele v 31. minuti je Moura sprožil proti golu Barcelone, toda Ter Stegen ni imel težav. Suarez je v 35. minuti "vrnil" malce z desne, vendar njegov strel po tleh Trappu ni predstavljal kaj prida veliko težav. Ko je že kazalo na to, da se bo prvi polčas končal z izidom 1:0, pa je bila v 40. minuti znova zmeda pred golom PSG. Ruval se je Iniesta, tam je bil Marquinhos, žoga se je odbila od Kurzawaja in v gol.

Začetek drugega polčasa je ponudil dramo, saj je v kazenskem prostoru PSG padel Neymar, sodnik za golom je signaliziral prekršek Meunierja (padel je pred Brazilca), glavni pa dosodil enajstmetrovko. Realiziral jo je Lionel Messi. Le dve minuti pozneje protinapad PSG, po podaji Meunierja z desne strani je Edinson Cavani stresel vratnico! Urugvajec se je za zapravljeno priložnost oddolžil v 62. minuti, ko je žogo priboril Kurzawa, Cavani pa jo je potisnil v mrežo. Barcelona se je zdela na kolenih!

Pa ni bila. Cavani je imel v 64. minuti priložnost za drugi gol PSG, vendar je ni izkoristil Katalonci so postajali vse bolj nervozni. Marquinhos je nato v 66. minuti rešil prazen gol. Messi je v 76. minuti zapretil, vendar bil premalo natančen. Dvoboj bi bil lahko dokončno odločen, če bi rezervist Angel Di Maria v 80. minuti zabil iz situacije ena na ena s Ter Stegnom, a je zgrešil gol. In prišla je kazen. Najprej je Neymar v 88. minuti zabil s prostega strela. Barcelonini navijači so upali na čudež... Svitalo se je, da bi se lahko zgodil, ko je v 91. minuti sodnik dosodil enajstmetrovko za Barcelono, realiziral pa jo je Neymar. Potem se je v skoke v gostujočem kazenskem prostoru podajal celo Ter Stegen. Petminutni podaljšek se je skorajda že iztekel, ko je Neymar žogo poslal za obrambo PSG, vtekel je Sergi Roberto in zadel za ekstazo na Nou Campu

Barcelona je na ta način prišla do zgodovinske zmage, PSG pa je na drugi strani zapravil neverjetno priložnost, da v tej sezoni stori kaj velikega na evropski sceni...