Uredništvo    8. marec 2017
Liga prvakov, osmina finala, povratna tekma

Veličasten preobrat Dortmunda

Večer epskih preobratov je dopolnil tudi Dortmund, ki je na Westfallnu kar s 4:0 razbil Benfico in se uvrstil v četrtfinalu. Zvezda večera je bil grešnik tekme v Lizboni Pierre-Emerick Aubameyang s hat-trickom.
16.11.2017 | Evropske lige
Štadion: Signal Iduna Park, Gledalcev: 65549, Sodnik: Martin Atkinson (ANG)
Borussia Dortmund: Roman Burki, Erik Durm, Marc Bartra, Marcel Schmelzer, Gonzalo Castro, Sokratis Papastathopoulos (od 88. Matthias Ginter), Lukasz Piszczek, Julian Weigl, Christian Pulišić, Ousmane Dembele (od 81. Shinji Kagawa), Pierre-Emerick Aubameyang (od 86. Andre Schürrle).
Trener: Peter Bosz
Benfica: Ederson, Victor Lindelöf, Nélson Semedo, Luisão, Andre Almeida, Franco Cervi (od 82. Raul Jimenez), Eliseu, Andreas Samaris (od 74. Andrija Živković), Eduardo Salvio (od 64. Jonas), Pizzi, Kostas Mitroglou.
Trener: Rui Vitoria
Podvig Dortmunda ni primerljiv z zgodovino, ki se je nocoj pisala na Nou Campu, a vendarle je v senci izjemnega preobrata Barcelone nocoj čaroben večer spisal tudi nemški velikan, ki je v velikem slogu nadoknadil poraz s prve tekme v Lizbone in se po zmagi s 4:0 povsem zasluženo uvrstil v četrtfinale.

Dortmund je odločno začel srečanje in prednost Benfice stopil že po štirih minutah igre, ko je po podaji Christiana Pulišića z glavo na daljši vratnici žogo sprejel Pierre-Emerick Aubameyang in jo mirno poslal v mrežo Brazilca Edersona. Po zadetku Dortmunda je Benfica dvakrat zapretila preko Argentinca Franca Cervija, ki je v prvo ogrel pesti Romana Burkija, v drugo pa mu je zadetek z izjemnim blokom preprečil nocoj odlični Lukasz Piszczek. Dortmund je bil v nadaljevanju polčasa najbolj nevaren iz prekinitev, jez pa se je dokončno odprl v drugem delu igre, ko Benfica ni več mogla slediti naletu domačih nogometašev.

Dortmund je povedel v 59. minuti, ko je po podaji Piszczeka zadel sijajni Pulišić, ki je z izjemnim strelom ukanil Benficinega vratarja. Le dve minuti kasneje je po asistenci Marcela Schmelzerja Aubameyang dosegel svoj drugi zadetek, pet minut pred koncem polčasa pa je izvrstnega Gabonca, ki se je večkratno odkupil za zastreljane priložnosti s prve tekme, zaposlil še Eric Durm in mu pomagal do hat-tricka.