Uredništvo    5. december 2017
Liga prvakov, skupina C, 6. krog

Atletico je izpadel iz lige prvakov

V Londonu sta bila nocoj razočarana oba tekmeca. Chelsea je ostal brez prvega mesta v skupini, Atletico iz Madrida pa je po remiju na tekmi, na kateri je bil Chelsea veliko boljši tekmec, izpadel iz lige prvakov.
Conte: Govoriti o naslovu je m...
Štadion: Stamford Bridge, Gledalcev: , Sodnik: Danny Makkelie (NIZ)
Chelsea: Thibaut Courtois, Cesar Azpilicueta, Davide Zappacosta (od 73. Willian), Gary Cahill, Andreas Christensen, Cesc Fabregas, Eden Hazard, Tiemoué Bakayoko (od 64. Pedro), N'Golo Kante, Victor Moses, Alvaro Morata (od 81. Michy Batshuayi).
Trener: Antonio Conte
Atletico Madrid: Jan Oblak, Luis Filipe, Stefan Savić, Jose Gimenez (od 79. Luciano Vietto), Lucas Hernández, Saul Niguez, Thomas, Koke, Gabi (od 78. Angel Correa), Fernando Torres (od 57. Yannick Ferreira-Carrasco), Antoine Griezmann.
Trener: Diego Pablo Simeone
Atletico iz Madrida je na Stamford Bridge pripotoval zgolj s teoretičnimi možnostmi, saj bi se v osmino finala uvrstil le v primeru, če bi premagal Chelsea in če Roma doma ne bi premagala Qarabaga. Takšen scenarij sicer ni bil ravno zelo daleč od uresničitve, saj je Roma Qarabag ugnala le z 1:0, Atletico pa je do 75. minute v Londonu celo vodil, a je bil tudi nocoj Chelsea veliko boljši nasprotnik, saj si je priigral veliko več priložnosti od Madridčanov, ki se tako po dolgih letih vračajo v evropsko ligo.

Chelsea si je že v prvem delu igre preko Alvara Morate priigral dve zelo lepi priložnosti za zadetek, a nekdanji napadalec Reala iz Madrida nocoj na srečo Atletov ni bil najbolj pri strelu. V drugem polčasu se je igra povsem razživela, začetek pa je bil povsem po željah Špancev. Nekdanji član Chelseaja Luis Filipe je z velike razdalje zadel vratnico, le nekaj minut kasneje pa je po kotu Fernando Torres žogo podaljšal na drugo vratnico, kjer je Saul Niguez z glavo Atletico popeljal v vodstvo.

Do izteka tekme je bil Chelsea veliko nevarnejši, velike zasluge za aktiven rezultat pa je imel tudi Jan Oblak, ki je bravurozno obranil strel povsem neoviranega Morate. V 75. minuti je Chelsea zasluženo izenačil, ko je po strelu Edena Hazarda Stefan Savić podstavil nogo in žogi spremenil pot v gol, do izteka srečanja pa je imel Chelsea preko Williana in krvnika Atletica s prve tekme Michyja Batshuayija še dve sijajni priložnosti za zadetek, a je žoga v obeh primerih zletela mimo gola.